kultura i rozrywka

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zakończyła realizację projektu ekologicznego „Biblioteka gra w zielone”. Na patio wewnątrz budynku zazieleniło się, najmłodsi czytelnicy mogą pobawić się w specjalnym domu, nieco starsi pograć w chińczyka czy szachy, a dorośli odpocząć na wykonanych przez pracowników biblioteki i stalowowolską młodzież, sofach z palet.

W ramach projektu zagospodarowano wewnętrzny dziedziniec biblioteki, roślinnością jednoroczną i wieloletnią. Na patio pojawiły się fuksje, begonie, pelargonie, surfinie, kacanki włoskie, surmie zwyczajne, lawendy, liliowce, żurawki, trawy ogrodowe, a ostatnio wrzosy. W otoczeniu zieleni, zorganizowaliśmy dla naszych użytkowników ogrodowe mebelki, domek dla dzieci oraz gry w chińczyka i szachy. Domek dla najmłodszych czytelników, został wzbogacony o tablice manipulacyjne i tablicę do pisania kredą. Jednym z celów projektu było wykorzystanie materiałów przeznaczonych do recyklingu. Uczestnicy wykorzystali zatem, plastikowe pojemniki na doniczki do kwiatów, czy też nakrętki od butelek jako pionki do gry. Młodzież zebrała również rośliny łąkowe i kłosy zbóż, które zostały zasuszone, a następnie wyeksponowane na parterze Biblioteki Głównej.

– Zapraszamy czytelników do Biblioteki Głównej, a druhnom i druhom z 54. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej ZHP im. ppor. Bronisława Kochana oraz 24. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej „Szekle” przy parafii Opatrzności Bożej, za bardzo aktywny udział w projekcie trwającym od maja do września serdecznie dziękujemy – mówi Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej biblioteki.

Zagospodarowanie bibliotecznego patio, to działanie w ramach grantu w programie „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO” Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie.

MBP

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021