W Stalowej Woli

Za kilka miesięcy będzie nowa linia autobusowa

Za kilka miesięcy będzie nowa linia autobusowa

Od maja miała zostać uruchomiona nowa linia autobusowa w komunikacji miejskiej w Stalowej Woli. Okazuje się, że w związku z prowadzonymi remontami drogowymi w mieście, a co za tym idzie objazdami, wprowadzenie tych zmian się opóźni.

Chodzi o uruchomienie linii nr 24, która ma szybko komunikować os. Hutnik z centrum miasta.  Nowa linia ma być poprowadzona po części trasy obecnej linii nr 10. Dlatego też w planach jest rozdzielnie „10” na dwie osobne linie. Obecnie „10” obsługuje os. Hutnik i przemierza całe miasto. Wprowadzenie drugiej linii pozwoli skrócić czas podróży pasażerom. Zmiany te były konsultowane z mieszkańcami, którzy sami wyszli z taką propozycją.
Temat ten poruszył na sesji rady miasta radny Lucjan Małek.

– Mieszkam na tym osiedlu i bardzo często spotykam się z mieszkańcami. Są rozczarowani decyzją o tym, że zmiany, które miały wejść w życie  od 1 maja zostały przesunięte na listopad. Dlatego zawracam się z prośbą w ich imieniu, żeby te zmiany weszły w życie tak jak były planowane – mówił radny.
Prezydent Lucjusz Nadbereżny wyjaśniał, że faktycznie takie zmiany były planowane od maja i miasto było przygotowane do ich wdrożenia. Zapewnił, że zostaną wprowadzone, jednak to będzie przesunięte w czasie.

– Komunikacja miejska musi mieć pewną stabilizację i przyzwyczajenie. Jeśli wprowadzilibyśmy w tej chwili tę linię, to i tak nie kursowałaby w sposób zaplanowany docelowo. Przez najbliższe ponad pół roku  dochodziłoby do takiej sytuacji, że zostałby wprowadzony kurs, który znowu zostanie zmieniony. Stąd decyzja, żeby jednak poczekać na zakończenie prac na ul. Poniatowskiego. Niedobrze jest wprowadzać zmiany w komunikacji miejskiej w momencie, kiedy jest objazd. To może zachwiać pewne przyzwyczajenia wśród pasażerów. Zapewniam, że te wnioski, które są kierowane od mieszkańców będą uwzględnione – mówił prezydent.
Zaznaczał, że zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkańcy os. Hutnik, oczekują takiego autobusu, który  szybko dowiezie ich do centrum miasta. I taki też za kilak miesięcy będzie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021