kultura i rozrywka

Za nami jubileuszowy Festiwal Muzyczny w Rozwadowie

Za nami jubileuszowy Festiwal Muzyczny w Rozwadowie

Dobiegł końca jubileuszowy XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola – Rozwadów 2020. Podczas ostatniego koncertu 8 września w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli wystąpił znany tenor Bogusław Morka z artystami. Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona była św. Janowi Pawłowi II.

– Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola – Rozwadów to doroczna uczta dla stalowowolskich melomanów. To święto światowej muzyki klasycznej w wykonaniu znanych artystów z kraju i zagranicy. Dziękuję dzisiejszym artystom i wszystkim, którzy wystąpili podczas tegorocznej edycji za niepowtarzalną muzyczną podróż – mówiła Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli. – Od ponad ćwierćwiecza Festiwal jest jednym z ważniejszych wydarzeń artystycznych w naszym mieście, mającym stałe miejsce w kalendarzu kulturalnym Stalowej Woli. Już dziś zapraszam na kolejną edycję – dodała wiceprezydent Stalowej Woli.

Rok 2020 jest rokiem św. Jana Pawła II, w związku z czym Festiwal został poświęcony Papieżowi-Polakowi. Zamykający koncert również nawiązywał do życia i twórczości św. Jana Pawła II. Dla publiczności wystąpił Bogusław Morka z takimi artystami jak: Emilia Zielińska – sopran /solistka teatru Muzycznego w Łodzi, Ryszard Morka – bas, Zespół Kameralny Alla Breve, ojciec Waldemar Gonczaruk Redemptorysta – słowo poetyckie i narracyjne oraz tradycyjnie Robert Grudzień.

– Bardzo serdecznie dziękuję prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu w imieniu swoim i swoich artystów za to, że utrzymuje tę tradycję Festiwalu oraz za tą świadomość kultury i potrzeby jej krzewienia. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby ten Festiwal żył mimo wszystko – mówił po występie Bogusław Morka.

Finałowy koncert jubileuszowej, trzydziestej edycji Festiwalu był też okazją do podziękowania Robertowi Grudniowi za organizację tak znaczącego przedsięwzięcia kulturalnego w naszym mieście.

– Składamy wyrazy uznania za niezapomniane wrażenia i wiele wzruszeń, jakich dostarczyły nam koncerty w wykonaniu Pana i znakomitych artystów. Dziękujemy za zaangażowanie i dzielenie się z nami ogromną wiedzą i talentem muzycznym. Pana osobistą zasługą jest wysoki poziom artystyczny Festiwalu, osiągnięty dzięki obecności wybitnych wirtuozów i solistów, koncertujących na światowych scenach operowych i operetkowych – zwróciła się do artysty Renata Knap. Zastępca prezydenta wręczyła również z tej okazji Robertowi Grudniowi pamiątkową statuetkę.

Słowa podziękowania skierowano również do stalowowolskich Kapucynów, dzięki którym Festiwal tak prężnie funkcjonuje i się rozwija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zmarł br. Sebastian

stw24.pl20 października 2020

Komunikat dotyczący funkcjonowania Szpitala w Stalowej woli

stw24.pl19 października 2020

Dekret Biskupa Sandomierskiego -Nowe zasady w kościele i dyspensa

stw24.pl18 października 2020

Uwaga ! W tych dniach gaz będzie bardziej wyczuwalny

stw24.pl16 października 2020

Powiat pozyskał wsparcie finansowe na inwestycje

stw24.pl16 października 2020

Możesz być pisarzem i mówcą! Warsztaty online z Małgorzatą Żółtaszek

stw24.pl16 października 2020

Najbliższy Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl16 października 2020

Ekologiczna Noc Bibliotek

stw24.pl12 października 2020

Klasztor zamknięty, bracia z covid 19

stw24.pl9 października 2020