W Stalowej Woli

Za światłowody chcą realną cenę

Za światłowody chcą realną cenę

Miasto prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży części kanalizacji teletechnicznej. Jednakże jak na razie oferowana cena jest za niska dla Stalowej Woli.

W ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podkarpackie”,  miasto chce odsprzedać część światłowodu, tak by w jednej czwartej był zarządzany przez operatora tego projektu. Wykonawcą podkarpackiej części są Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe. Jednakże, jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny, po przeprowadzonych negocjacjach, miasto nie może zgodzić się na oferowaną cenę.

– Były prowadzone negocjacje. Szczególne podziękowania składam komisji komunalnej za ich poprowadzenie. Traktujemy światłowód jako nasze berło rodowe i nie chcieliśmy go sprzedać, ale udostępnić  w cenie, która odpowiadała by kosztom wytworzenia takiego majątku. Niestety muszę poinformować, że na chwilę obecną firma dalej proponuje cenę, która po prostu jest nie do przyjęcia z punktu widzenia interesu Stalowej Woli – wyjaśnia prezydent.

Nadbereżny zapewnił, że miasto nie ma zamiaru wyprzedawać swojego strategicznego majątku. Ma nadzieję, że propozycja miasta zostanie jednak pozytywnie przyjęta i, że firma zrozumie, że zaproponowana cena jest zgodna z faktycznie poniesionymi kosztami i będzie kwotą dużo niższą, niż w przypadku innych rozwiązań, ponieważ opóźnienie w budowie sieci ze środków unijnych przyniesie dużo większe konsekwencje finansowe.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021