W Stalowej Woli

Zabawki też pomagają

Zabawki też pomagają

Są dzieci, których rodziców nie stać na zakup zabawek, o których ich pociechy marzą, czy też nawet podstawowych przyborów szkolnych. Dlatego też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z firmą „BoomBook” organizują akcję charytatywną pod hasłem  „Zabawki zbierają się do pomocy”.

Zbiórka ta jest organizowana już drugi rok z rzędu, poprzednia spotkała się  z dużym odzewem mieszkańców. – Głównym celem tej akcji jest sprawienie radości dzieciom, w czerwcu, kiedy to przypada Dzień Dziecka.  W rodzinach, w których jest trudna sytuacja na ostatnim miejscu jest kupowanie dzieciom  zabawek, a w pierwszej kolejności są zapewniane te podstawowe potrzeby.  Zdajemy sobie z tego sprawę, a jako ośrodek nie możemy przyznać pomocy np. na zabawki, nawet jeśli pracownicy socjalni widzą taką potrzebę.  W poprzednim roku efekt zbiórki przeszedł nasze oczekiwania. Liczyliśmy na to, że uda się zrobić może 30 paczek, a przygotowaliśmy 129. Były to naprawdę atrakcyjne prezenty dla dzieciaków, w skład których wchodziły zabawki, maskotki, gry planszowe, artykuły szkolne  – mówi Agnieszka Chruściel z MOPS-u.

plakat Zabawki...

Pomoc ta trafia do dzieci  wskazanych przez pracowników socjalnych ośrodka i asystentów rodziny, czyli do rodzin, które korzystają ze wsparcia tej placówki
Każdy, kto chce wspomóc akcję, może przekazać dary do sklepu Terefere w Galerii Handlowej City Park przy ul. Okulickiego lub do sklepu BoomBook przy ul. Okulickiego 13. Można przynosić nowe zabawki i artykuły szkolne, mogą być też używane, ale w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci w wieku do 10 lat.

Następnie wszystkie zebrane rzeczy trafią do MOPS-u, gdzie zostaną posortowane i spakowane w paczki dla konkretnych dzieci odpowiednio do wieku.
Zbiórka trwa do 10 czerwca, każdy kto weźmie udział w akcji, otrzyma jednorazowy rabat w wysokości 20 proc. w tych sklepach na zakup zabawek i artykułów dziecięcych.
Organizatorzy zapraszają też do współpracy przedszkola, szkoły, firmy, instytucje oraz wszystkie osoby, które chciałyby sprawić radość dzieciom.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021