W Stalowej Woli

Zabawki też pomagają

Zabawki też pomagają

Są dzieci, których rodziców nie stać na zakup zabawek, o których ich pociechy marzą, czy też nawet podstawowych przyborów szkolnych. Dlatego też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z firmą „BoomBook” organizują akcję charytatywną pod hasłem  „Zabawki zbierają się do pomocy”.

Zbiórka ta jest organizowana już drugi rok z rzędu, poprzednia spotkała się  z dużym odzewem mieszkańców. – Głównym celem tej akcji jest sprawienie radości dzieciom, w czerwcu, kiedy to przypada Dzień Dziecka.  W rodzinach, w których jest trudna sytuacja na ostatnim miejscu jest kupowanie dzieciom  zabawek, a w pierwszej kolejności są zapewniane te podstawowe potrzeby.  Zdajemy sobie z tego sprawę, a jako ośrodek nie możemy przyznać pomocy np. na zabawki, nawet jeśli pracownicy socjalni widzą taką potrzebę.  W poprzednim roku efekt zbiórki przeszedł nasze oczekiwania. Liczyliśmy na to, że uda się zrobić może 30 paczek, a przygotowaliśmy 129. Były to naprawdę atrakcyjne prezenty dla dzieciaków, w skład których wchodziły zabawki, maskotki, gry planszowe, artykuły szkolne  – mówi Agnieszka Chruściel z MOPS-u.

plakat Zabawki...

Pomoc ta trafia do dzieci  wskazanych przez pracowników socjalnych ośrodka i asystentów rodziny, czyli do rodzin, które korzystają ze wsparcia tej placówki
Każdy, kto chce wspomóc akcję, może przekazać dary do sklepu Terefere w Galerii Handlowej City Park przy ul. Okulickiego lub do sklepu BoomBook przy ul. Okulickiego 13. Można przynosić nowe zabawki i artykuły szkolne, mogą być też używane, ale w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci w wieku do 10 lat.

Następnie wszystkie zebrane rzeczy trafią do MOPS-u, gdzie zostaną posortowane i spakowane w paczki dla konkretnych dzieci odpowiednio do wieku.
Zbiórka trwa do 10 czerwca, każdy kto weźmie udział w akcji, otrzyma jednorazowy rabat w wysokości 20 proc. w tych sklepach na zakup zabawek i artykułów dziecięcych.
Organizatorzy zapraszają też do współpracy przedszkola, szkoły, firmy, instytucje oraz wszystkie osoby, które chciałyby sprawić radość dzieciom.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021