sport

Zabrakło 2 sekund

Zabrakło 2 sekund

Zabrakło 2 sekund AZS UMCS Lublin byli gospodarzami meczu 8 kolejki, a ich przeciwnikiem był nasz ZKS. Nasi zawodnicy po ostatniej pewnej wygranej w 7 kolejce i w tym meczu wypatrywali szanse na kolejne zwycięstwo.  I trzeba przyznać, że mecz był naprawdę bardzo ciekawy, od pierwszej do ostatniej sekundy.

Pierwsza kwarta miała dwie odsłony, ponieważ początek należał do gospodarzy którzy rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 5:0, a wszystkie punkty dla AZS-u zdobył Król. W 5 minucie, po rzucie Zaguły, Stal objęła prowadzenie, które systematycznie powiększała. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem zielono-czarnych 24:17.

Niestety nieco ponad 2 min. drugiej kwarty wystarczyło gospodarzom na odrobienie strat. Reszta tej części gry była bardzo wyrównana i nie zapowiadała tego co stało się pod jej koniec. Stalowcy przespali ostatnie 1,5 minuty dając sobie rzucić 11 pkt, zdobywając zaledwie 1. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili do szatni, tracąc 11 pkt do gospodarzy.

Taka końcówka pierwszej połowy meczu zapowiadała tylko jedno…. ostre odrabianie strat przez ZKS. I dokładnie to robili podopieczni Bogdana Pamuły przez całą trzecią kwartę. Powoli ale systematycznie, zbliżali się do gospodarzy. Efektem tego był wynik jaki widniał na tablicy po 30 min. gry. AZS prowadził już tylko jednym oczkiem.

Więc ostatnia kwarta gwarantowała pełno emocji. I tak dokładnie było. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć od przeciwnika, na więcej niż 4 pkt. Do samego końca wynik oscylował w okolicach remisu, a kiedy na 5 sekund przed końcową syreną Stalowcy wyszli na jedno punktowe prowadzenie, po rzucie najskuteczniejszego, w naszym zespole Rafała Partyki, wydawało się, że zielono-czarni wygrają kolejne spotkanie. Niestety do pełni szczęścia zabrakło 2 sekundy. Wtedy to gospodarze wykorzystali niedokładne krycie naszych zawodników, i Król zdobył decydujące 2 punkty w tym meczu. Spotkanie zakończyło się jedno punktowym zwycięstwem AZS-u.

AZS UMCS Lublin 78:77 ZKS Stal Stalowa Wola

(17:24, 32:14, 12:22, 17:17)

Rafał Partyka – 24 pkt

Dawid Zaguła –  20 pkt

Sylwester Konieczny –  14 pkt

Jacek Wojtanowicz  –  6 pkt

Mateusz Łabuda –  5 pkt

Tomasz Pawlus –  4 pkt

Maciej Pietras –  2 pkt

Sebastian Kułaga –  2 pkt

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

stw24.pl2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

stw24.pl12 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

stw24.pl9 lutego 2021

Piotr Witasik odchodzi ze Stali

stw24.pl15 stycznia 2021

Michał Fidziukiewicz odchodzi ze Stali

stw24.pl14 stycznia 2021