W Stalowej Woli

Zaczyna się dobry czas dla HSW i dla Stalowej Woli

Zaczyna się dobry czas dla HSW i dla Stalowej Woli

Przekazanie kluczy do dwóch armato-haubic KRAB dla jednostek Sił Zbrojnych RP i symboliczne rozpoczęcie produkcji seryjnej systemów wieżowych RAK nastąpiło dziś w Hucie Stalowa Wola. Gościem szczególny tej uroczystości była premier Bata Szydło.
Przybyli też i inni przedstawiciele rządu, m.in. Bartosz Kownacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zadowolenia z podpisania porozumienia o seryjnej produkcji nie ukrywał Antoni Rusinek, prezes zarządu HSW.
– Długo czekaliśmy, żeby sfinalizował się projekt KRAB. Dziś mogę powiedzieć, że KRAB pozbył się chorób dziecięcych i jest pełnowartościowym, jednym z najlepszych wyrobów tego rodzaju na świecie. Cieszymy się, że pierwsze egzemplarze już w najbliższych dniach trafią do Węgorzewa. Kolejne wieże czekają tylko na montaż na podwoziach. W czerwcu będzie odebrane kolejnych sześć i firma, która je dostarcza deklaruje, że do końca tego roku dostarczy wszystkie podwozia, czyli przyspieszy realizację tego harmonogramu – mówił prezes HSW. Podkreślał, że najważniejsze jest to, aby w tej produkcji nie było przerw, gdyż KRAB przeżył dwie takie przerwy.
Premier Beata Szydło zaznaczała, że rząd realizuje swoje przedwyborcze obietnice.
– Mam ogromną satysfakcję, że dziś, tutaj w Stalowej Woli mogę powiedzieć, że dotrzymujemy słowa. Nie tak dawno w kancelarii premiera odbyło się spotkanie przedstawicieli załogi HSW, rozmawialiśmy o tym, że trzeba tutaj uruchomić produkcję. Ambicją naszego rządu jest to, aby polska gospodarka była budowana w oparciu o polski potencjał, polskie możliwości, abyśmy wykorzystywali te wszystkie elementy, które są dostępne w kraju, tylko trzeba pomóc je uruchomić – mówiła szefowa rządu. Podkreślała, że władzy zależy na szybszym rozwoju, z którego będą korzystali wszyscy.

– Jak deklarowaliśmy w wyborach parlamentarnych, gospodarka powinna rozwijać się w oparciu o polski potencjał. I tak się dzieje konsekwentnie, kiedy PiS utworzyło rząd.
Została podjęta decyzja o produkcji nowoczesnego sprzętu dla polskiej armii, która jest gwarantem bezpieczeństwa obywateli. Chcemy, aby armia była wyposażona w najlepszy, najnowocześniejszy sprzęt. Naszą ambicją jest też to, aby ten sprzęt był produkowany w polskich firmach, przedsiębiorstwach, przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej. To spełnia się tutaj w Stalowej Woli. Wierzę, że dzięki rozwojowi tego projektu będzie można mówić o dobrym czasie dla miasta Stalowa Wola, że pan prezydent będzie mógł powiedzieć, że mieszkańcy mają pracę, dzięki temu godnie żyją, że miasto się rozwija.
Zaznaczała, że jest to dobra perspektywa dla polskiej gospodarki. I ten kierunek rząd będzie kontynuował.


Joanna Piechuta

11 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021