W Stalowej Woli

ZACZYNAJĄ OD ZAMYKANIA UST OPOZYCJI

ZACZYNAJĄ OD ZAMYKANIA UST OPOZYCJI

Poniedziałkowa, prawdopodobnie ostania w mijającej kadencji sesja Rady Miejskiej, wśród wielu punktów ma taki o zmianie Statutu Miasta. Jest on bardzo ciekawy z dwóch powodów.

Po pierwsze ogranicza on czas wypowiedzi radnych i daje uprawnienia Przewodniczącemu Rady na dosłowne kneblowanie wypowiadających się radnych. Ciekawe, co się stało, że na koniec kadencji tej niemej Rady postanowiono zatkać usta radnym nowej kadencji? Mamy prawo przypuszczać, że to prezydent Lucjusz Nadbereżny wystraszył się, że do Rady weszli radni opozycji, którzy nie będą maszynką do głosowania, jak dotychczas radni z PiS. Dodatkowo ci radni znają funkcjonowanie Rady, bo byli już radnymi. Nie da się wcisnąć żadnej ciemnoty Joannie Proszowskiej czy Dariuszowi Przytule. Oni nie będą pokornymi cielętami, ślepo wpatrzonymi w swojego idola. Prezydent Nadbereżny ma opinię mało odpornego na krytykę,a teraz nadszedł czas, że ta krytyka będzie merytoryczna, stanowcza i częsta. Nie wykluczone, że zacznie się od krytyki próby ograniczenia swobody wypowiedzi radnym. Czyżby strach przed koniecznością polemiki sprawił, że w PiS uznano, że trzeba kneblować opozycję? Według nas jest to złamanie prawa, ale nad tym niech się już zastanawia kto inny. Jak będziemy tego pewni na pewno do sprawy wrócimy.

Zapomniał ….jak cielęciem był

Drugi powód jest taki, że do każdego projektu ustawy, projektodawca dołącza uzasadnienie. W uzasadnieniu, które dostarczył prezydent Nadbereżny jako wnoszący projekt nie ma nic poza całkowicie nic nie wnoszącym odwołaniem się do ustawy z 1990 roku. Nie ma ani słowa dlaczego do śmiesznego minimum ogranicza się czas wypowiedzi radnych. Nie ma ani słowa jakie są powody takiego ostrego ograniczenia wolności wypowiedzi. Gdy prezydent Nadbereżny był radnym nikt nie ograniczał czasu jego wypowiedzi w których zazwyczaj czepiał się ówczesnego prezydenta. Czego się boi?

Marcin Swobodny

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021