kultura i rozrywka

Zaczytany październik z biblioteką

Zaczytany październik z biblioteką

Przed nami szesnasta edycja Stalowowolskich Dni Książki, które organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. MBP przygotowała ciekawe wydarzenia, zajęcia i atrakcje. Jednym z punktów jest Noc Bibliotek, zaplanowana na 9 października.

Biblioteka Główna proponuje swoim czytelnikom „Godziny przy piórze” – XXI edycja powiatowego konkursu poetyckiego „Moja mała ojczyzna” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podsumowanie konkursu planowane jest na 18 października lub w zależności od sytuacji epidemiologicznej wyniki będą ogłoszone na stronie biblioteki, a nagrody do odebrania w MBP. Odbędzie się również XXVI edycja powiatowego konkursu na ekslibris okolicznościowy dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych „Świat gwiazd, planet i robotów – rok Stanisława Lema”. W tym przypadku podsumowanie konkursu planowane jest na 27 października. Najlepsze prace będzie można obejrzeć na wystawach. Będzie również ekspozycja „18 października – Światowy Dzień Poczty”, a na 19 października, godzinę 17.00 planowane jest spotkanie autorskie online z Pawłem Wakułą, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Ponadto, najmłodszym czytelnikom przedstawimy ciekawe propozycje animacyjno-plastyczne online, dotyczące księżniczek, rycerzy, zamków średniowiecznych w ramach projektu „Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki”, dofinansowanego przez MKDNiS.

Jak co roku, będziemy świętować Ogólnopolską Noc Bibliotek, która odbędzie się 9 października, w godz. 15:00 – 18:00. Zapraszamy wszystkich chętnych na grą terenową i wystawę tematyczną w budynku Biblioteki Głównej, przy ul. Popiełuszki 10 „Czytanie wzmacnia lokalnie – zostań Lasowiakiem”. Zaś 21 października o godzinie 18.00 miłośnikom literatury zostaną zaprezentowane dwa poetyckie almanachy stalowowolskich poetów – amatorów.

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się przy ul. Staszica 14, między 11 a 15 października będzie można skorzystać z mini kiermaszu książki, zaś sześciolatki zaproszone zostały przez bibliotekarzy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na podstawie utworów Jana Brzechwy.

Z kolei Filia nr 2 przy ul. Siedlanowskiego 3, zaprasza czytelników m. in. na wystawę „Wio! Koniki! – cykle powieściowe dla młodych czytelników” (od 22 października). A już od 4 października każdy chętny, będzie mógł zaproponować innym użytkownikom tej filii swój bestseler na jesienne wieczory, umieszczając tytuł powieści na „Drzewie bestsellerów”.

W czasie Stalowowolskich Dni Książki MBP będzie również zachęcać do wypożyczania nowości wydawniczych czy zapoznania się z prezentacjami dotyczącymi autorów książek i rocznic literackich. Nie zabraknie tematów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

binary comment

Zródło MBP

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021