W Stalowej Woli

Zadał babci 32 ciosy nożem. Nie wie, co w niego wstąpiło

Zadał babci 32 ciosy nożem. Nie wie, co w niego wstąpiło

Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu rozpoczął się proces 35-letniego Rafała G. ze Stalowej Woli oskarżonego o usiłowanie zabójstwa babci. 81-letnia kobieta przeżyła tylko dzięki szybkiej pomocy.

Do tragicznego zdarzenia doszło 16 czerwca ubiegłego roku w mieszkaniu przy ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli. Tego dnia Rafał G. oglądał ze znajomymi mecz Polska-Niemcy. Podczas kibicowania biesiadnicy raczyli się alkoholem. Kiedy goście rozeszli się do domów, mężczyzna położył się spać. Po pewnym czasie 81-latkę zaniepokoiły dochodzące zza drzwi odgłosy. Weszła do pokoju wnuka zaskoczona, że mówi sam do siebie. Zwróciła mu uwagę, że chyba piwo tak źle na niego działa i wróciła do siebie.

1-_DSC1449

Gdy pierwszy nóż złamał się, poszedł po drugi

Nie wiadomo dlaczego, ale Rafał G. wpadł wtedy w szał. Z kuchennym nożem poszedł do pokoju babci i rzucił się na leżącą w łóżku. Dziś przed sądem potwierdził wcześniejsze wyjaśnienia, jakie złożył po zatrzymaniu. Utrzymuje, że nie pamięta, co się z nim działo i co w niego wstąpiło.

– Nie chciałem zabić babci, nie miałem takiego zamiaru, nie wiem jak to się stało, co skłoniło mnie, że poszedłem po nóż i zacząłem uderzać. Pierwszy nóż złamał się i skaleczył mnie w rękę. Poszedłem po drugi i zadawałem babci ciosy nożem.Nie wiem, po co poszedłem po drugi nóż, nie wiem co do tego mnie skłoniło. Awanturę usłyszał sąsiad, który zadzwonił po policję – mówił oskarżony.

Pomiędzy pierwszym a drugim atakiem nożownika kobiecie udało się sięgnąć po telefon i prosić o pomoc. Nadejście policji uratowało seniorkę. Zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa Rafał G. miał 0,33 promila alkoholu.

1-_DSC1462

Z więzienia napisał list. Przepraszał

Starsza pani wychowywała i utrzymywała 35-latka od dzieciństwa. Była jego rodziną zastępczą, odkąd matce ograniczono prawa rodzicielskie z powodu nadużywania alkoholu. Uzależniony był także Rafał G. Dwa razy był na leczeniu odwykowym w szpitalu. Był też karany za kradzieże i rozboje. Jako nastolatek przebywał w poprawczaku.

Z akt śledztwa wynika, że życie pod jednym dachem z wnukiem nie było dla starszej pani łatwe. Znęcał się nad nią. Policja założyła rodzinie „Niebieską kartę”. Po swoim bestialskim czynie Rafał G. z więzienia napisał list, w którym przeprosił babcię. Kobieta, w co trudno uwierzyć, wybaczyła swojemu oprawcy.

1-_DSC1466

1-_DSC1472

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021