W powiecie

Zakaz odwiedzin w szpitalu

Zakaz odwiedzin w szpitalu

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie naszego regionu oraz całego kraju, związaną ze wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, wprowadzony zostaje zakaz odwiedzin pacjentów na oddziałach SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

– Nie mamy innego wyjścia. Mierzymy się wszyscy z kolejną falą koronawirusa, zakażeń przybywa, dlatego w trosce o zdrowie i życie pacjentów, a także pracowników szpitala, musimy przywrócić obowiązujący wcześniej zakaz odwiedzin. Nasz personel ciężko pracuje i dokłada wszelkich starań, aby zapewnić chorym jak najlepszą opiekę. W dobie gwałtownego wzrostu liczby zakażeń robimy wszystko, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się w szpitalu ogniska epidemicznego. Dlatego też, z dniem 24 września wprowadzamy zakaz odwiedzin pacjentów oraz zakaz przebywania na terenie szpitala innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości jego działania – mówi Monika Pachacz-Świderska, pełniąca obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Wyjątkiem mogą być jedynie sporadyczne sytuacje, dotyczące pacjentów w bardzo ciężkim stanie. Wówczas, za zgodą lekarza kierującego oddziałem lub lekarza dyżurnego danego oddziału i przy zachowaniu wszystkich  wymaganych środków ostrożności, choremu umożliwi się krótkie  spotkanie z rodziną.

O tym, że o wystąpienie koronawirusa w środowisku szpitalnym nie trudno, mogliśmy się przekonać kilka dni temu, gdy pojawił się wśród pacjentów na Oddziale Neurologicznym i Udarowym.

– Przykro mi, że moje słowa na temat tej sytuacji wypowiedziane do mediów zostały nieopatrznie zrozumiane. Nie miałem intencji zarzucać personelowi, że to on był źródłem zakażenia, chciałem tylko dać do zrozumienia, że sporo osób jest zarażonych bezobjawowo i trudno nawet wskazać, skąd i kiedy do szkół, szpitali i zakładów pracy może przedostać się wirus. Ogromnie doceniam pracę lekarzy oraz pielęgniarek w naszym szpitalu i uważam ich za profesjonalistów. Mam do nich pełne zaufanie zarówno jako starosta, jak i pacjent – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Wszyscy pacjenci trafiający do SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, u których zdiagnozowane zostaje zakażenie koronawirusem, są przewożeni do szpitali zakaźnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021