W powiecie

Zaklikowskie absurdy lepsze niż filmy Barei?

Zaklikowskie absurdy lepsze niż filmy Barei?

Kilka ulic o tej samej nazwie, podwójna i potrójna numeracja domów, a w związku z tym nieporozumienia wynikające z niewłaściwych adresów. Taki paradoks meldunkowy jest w Zaklikowie.

– Chciałem się zapytać, dokąd będzie trwał bałagan meldunkowy w Zaklikowie. W 2005 r. zostały wydane nowe dowody osobiste. Są numeracje budynków podwójne, potrójne. Kpiny, normalne kpiny. Ktoś przejeżdża wyładowuje mi jakiś materiał budowlany na podwórko, mówi, że pod ten numer miał przywieść. Numerów – „dwójek”, „trójek” jest po kilka. Teraz jest następna wymiana dowodów, ja już będę miał wymieniany. Chcę wiedzieć jaki mogę sobie wybrać numer domu, bo tu jest wolna amerykanka. Chcę „siódemkę” na przykład, a jestem pierwszy parzysty. Mogę? U nas w urzędzie można takie rzeczy zrobić – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta jeden z mieszkańców. Mówił, że jego dom stoi pierwszy na ulicy , po stronie, po której jest numeracja parzysta, natomiast sąsiad z naprzeciwka, miał numer 13, a zmienił go w urzędzie gminy na numer 2.
Jak wyjaśniał podczas sesji radca prawny Urzędu Gminy w Zaklikowie, są reguły dotyczące przyznawania numerów wynikające również ze zwyczaju lokalnego, np. że po jednej stronie są parzyste, a po drugiej nieparzyste numery. Natomiast mieszkaniec ma prawo złożyć wniosek o przyznanie określonego numeru.

Franciszek Cisielski, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Zaklikowie, dodał, że w mieście są 3 ulice Tartak, 4 ulice Dworcowe i chyba z 7 Krzywych. Na co obecni na sesji wybuchnęli gromkim śmiechem.
Mirosław Mach przewodniczący rady zaznaczył, że sprawy meldunkowe i nazewnictwa ulic muszą być uregulowane. Rada przyjęła ten wniosek mieszkańca do załatwienia.

W związku z takim zamieszaniem adresowym dochodzi często do wielu nierozumień, niczym z kultowych już filmach Stanisława Barei. Jak nam powiedział jeden z mieszkańców zdarzyło się tak, że komuś wysypano na podwórku wywrotkę piasku, tylko, że ten tego towaru nie zamawiał. Gdy kobieta zobaczyła piasek wysypany na podjeździe i odjeżdżającą ciężarówkę, prawie zemdlała. Co ciekawe, pod inny adres firma zwróciła się o zapłatę, a jeszcze kto inny rzeczywiście zamawiał piasek.

 

13 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021