W powiecie

Zaklikowskie absurdy lepsze niż filmy Barei?

Zaklikowskie absurdy lepsze niż filmy Barei?

Kilka ulic o tej samej nazwie, podwójna i potrójna numeracja domów, a w związku z tym nieporozumienia wynikające z niewłaściwych adresów. Taki paradoks meldunkowy jest w Zaklikowie.

– Chciałem się zapytać, dokąd będzie trwał bałagan meldunkowy w Zaklikowie. W 2005 r. zostały wydane nowe dowody osobiste. Są numeracje budynków podwójne, potrójne. Kpiny, normalne kpiny. Ktoś przejeżdża wyładowuje mi jakiś materiał budowlany na podwórko, mówi, że pod ten numer miał przywieść. Numerów – „dwójek”, „trójek” jest po kilka. Teraz jest następna wymiana dowodów, ja już będę miał wymieniany. Chcę wiedzieć jaki mogę sobie wybrać numer domu, bo tu jest wolna amerykanka. Chcę „siódemkę” na przykład, a jestem pierwszy parzysty. Mogę? U nas w urzędzie można takie rzeczy zrobić – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta jeden z mieszkańców. Mówił, że jego dom stoi pierwszy na ulicy , po stronie, po której jest numeracja parzysta, natomiast sąsiad z naprzeciwka, miał numer 13, a zmienił go w urzędzie gminy na numer 2.
Jak wyjaśniał podczas sesji radca prawny Urzędu Gminy w Zaklikowie, są reguły dotyczące przyznawania numerów wynikające również ze zwyczaju lokalnego, np. że po jednej stronie są parzyste, a po drugiej nieparzyste numery. Natomiast mieszkaniec ma prawo złożyć wniosek o przyznanie określonego numeru.

Franciszek Cisielski, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Zaklikowie, dodał, że w mieście są 3 ulice Tartak, 4 ulice Dworcowe i chyba z 7 Krzywych. Na co obecni na sesji wybuchnęli gromkim śmiechem.
Mirosław Mach przewodniczący rady zaznaczył, że sprawy meldunkowe i nazewnictwa ulic muszą być uregulowane. Rada przyjęła ten wniosek mieszkańca do załatwienia.

W związku z takim zamieszaniem adresowym dochodzi często do wielu nierozumień, niczym z kultowych już filmach Stanisława Barei. Jak nam powiedział jeden z mieszkańców zdarzyło się tak, że komuś wysypano na podwórku wywrotkę piasku, tylko, że ten tego towaru nie zamawiał. Gdy kobieta zobaczyła piasek wysypany na podjeździe i odjeżdżającą ciężarówkę, prawie zemdlała. Co ciekawe, pod inny adres firma zwróciła się o zapłatę, a jeszcze kto inny rzeczywiście zamawiał piasek.

 

13 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Kontynuacja budowy chodnika w Chwałowicach

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

stw24.pl20 lipca 2021