kultura i rozrywka

Zapisz się na Akademię Reporterów

Zapisz się na Akademię Reporterów

Zostało kilka wolnych miejsc na Wakacyjną Akademię Reporterów – zajęcia warsztatowe dla tych młodych mieszkańców Stalowej Woli i okolic, którzy choć przez chwilę chcieliby wcielić się w rolę telewizyjnego dziennikarza. Zapisać można się do 15 sierpnia, a organizatorem zajęć jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.

Wakacyjna Akademia Reporterów – to dwudniowy cykl zajęć dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który przybliży podstawowe zagadnienia dotyczące gatunku, ze szczególnym uwzględnieniem strony praktycznej. Poprowadzi je Sławomir Mączka, na co dzień reporter TVK Stella.

Efektem wspólnej pracy będzie reportaż telewizyjny o MBP w Stalowej Woli. Jaki? To zależy od przyszłych reporterów, którzy staną się badaczami docierającymi do istoty rzeczy. Po co? By znaleźć potwierdzenie, że najlepsze historie pisze życie. Reportaż odpowiada na 5 podstawowych pytań: kto? gdzie? kiedy? jak? dlaczego? Wszystkie zadamy, okraszając własnym stylem, który spróbujemy wypracować. Przejdziemy wszystkie etapy od gromadzenia materiału dokumentacyjnego przez pisanie scenariusza, redagowanie komentarza po montaż i premierę. I jeszcze jedno. Do tego wszystkiego nie potrzeba drogiego, nie dla każdego dostępnego sprzętu! Wystarczą chęci i ciekawość świata.

Każdy, kto chciałby uczestniczyć w zajęciach zaplanowanych na 25 i 26 sierpnia może zapisać się na nie do 15 sierpnia w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Przy zapisach niezbędny podpis rodzica (zgoda na wizerunek i wykorzystanie danych osobowych).

plakat_akademia_reporterow (Kopiowanie)

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl4 maja 2021

Dostęp do prasy i półek z książkami – od 4 maja w MBP

stw24.pl28 kwietnia 2021

Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą

stw24.pl27 kwietnia 2021