kultura i rozrywka

Zapisz swoje dziecko na politechnikę

Zapisz swoje dziecko na politechnikę

Ruszają zapisy na kolejny semestr bezpłatnych zajęć Politechniki Dziecięcej w Stalowej Woli

26 września rusza rejestracja na nowy semestr Politechniki Dziecięcej w Stalowej Woli – darmowe zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 6 do 12 lat zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę.

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” w Rzeszowie. Ponownie projekt finansuje Gmina Stalowa Wola oraz Powiat Stalowowolski. Koordynatorem stalowowolskiej Filii Politechniki Dziecięcej jest Politechnika Rzeszowska – Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Stalowej Woli. Projekt wspiera Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Rejestracji można dokonać online na stronie: www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od 26 września 2016 od godz. 10.00 do 2 października 2016 do godz. 23.59.59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.

politechnika-dziecieca-a2_stalowa_2016-2017
Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy i ciekawe zadania dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Zajęcia prowadzą wykładowcy z uczelni oraz popularyzatorzy nauki
z całej Polski. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, lotnictwa, nowoczesnych technologii, ale także ekonomii, medycyny czy biologii.

Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz zajęć Politechniki Dziecięcej znajduje się na stronie: www.dolina-wiedzy.pl/pd

Zajęcia Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” od 2009 roku. Wykłady odbywają się także w czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z gminy Ustrzyki Dolne, w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim, w Dębicy z powiatu dębickiego, a w Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników zajęć w Rzeszowie oraz Filiach przekroczyła 9 tysięcy.

źródło: MDK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021