kultura i rozrywka

Zarezerwuj książkę przez katalog online

Zarezerwuj książkę przez katalog online

Od poniedziałku, 1 czerwca 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza udostępni możliwość elektronicznych rezerwacji książek poprzez katalog online biblioteki. Takich rezerwacji mogą dokonać Czytelnicy mających aktywne konta.

Limit rezerwacji to 5 książek na agendę lub filię. Jeśli już zarezerwujemy książki, pamiętajmy że czas przygotowania książki przez bibliotekarza do odbioru to 1 dzień roboczy.

– Czytelnik może zrobić rezerwacje pozycji przy, której jest dostępny przycisk „wypożycz”. Aby zarezerwować książkę należy być zalogowanym do katalogu online. Kliknięcie w przycisk „wypożycz” nie jest równoważne z tym, że książka jest już do odbioru w bibliotece. Książkę będzie można odebrać dopiero w momencie, kiedy bibliotekarz zmieni status książki do odbioru. Wtedy taka informacja będzie widoczna po zalogowaniu w katalogu online w zakładce oczekujące, a także do rezerwującego daną pozycję czytelnika zostanie wysłany mail z informację o możliwości odbioru książki – wyjaśniają bibliotekarze.

Przygotowane przez bibliotekarkę książki będą czekały na nas 7 dni kalendarzowych. Po tym terminie rezerwacja przestaje obowiązywać, zaś książki wracają na półki i są dostępne dla kolejnych Czytelników. Przypominamy, iż nie ma możliwości rezerwowania lub zamawiania książek telefonicznie.

Jeśli chcemy skorzystać z usług MBP, musimy pamiętać o nowych godzinach otwarcia placówek. Biblioteka Główna przy ul. Popiełuszki dostępna jest w dni robocze w godzinach 9-18, zaś Filie w godzinach 10-17. W soboty MBP jest nieczynna. W obiektach obowiązują rygory sanitarne, zaś biblioteka funkcjonuje w niepełnym wymiarze. Możemy tylko oddać lub wypożyczyć książki. Nie funkcjonują także czytelnie czasopism i czytelnie internetowe. Nie jest wypożyczana prasa i czasopisma. Pamiętajmy również, że w MBP nie można także korzystać z korytarzy np. jako przestrzeni do nauki oraz skorzystać z usługi ksero oraz wydrukowania dokumentu.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021