kultura i rozrywka

Zarezerwuj książkę przez katalog online

Zarezerwuj książkę przez katalog online

Od poniedziałku, 1 czerwca 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza udostępni możliwość elektronicznych rezerwacji książek poprzez katalog online biblioteki. Takich rezerwacji mogą dokonać Czytelnicy mających aktywne konta.

Limit rezerwacji to 5 książek na agendę lub filię. Jeśli już zarezerwujemy książki, pamiętajmy że czas przygotowania książki przez bibliotekarza do odbioru to 1 dzień roboczy.

– Czytelnik może zrobić rezerwacje pozycji przy, której jest dostępny przycisk „wypożycz”. Aby zarezerwować książkę należy być zalogowanym do katalogu online. Kliknięcie w przycisk „wypożycz” nie jest równoważne z tym, że książka jest już do odbioru w bibliotece. Książkę będzie można odebrać dopiero w momencie, kiedy bibliotekarz zmieni status książki do odbioru. Wtedy taka informacja będzie widoczna po zalogowaniu w katalogu online w zakładce oczekujące, a także do rezerwującego daną pozycję czytelnika zostanie wysłany mail z informację o możliwości odbioru książki – wyjaśniają bibliotekarze.

Przygotowane przez bibliotekarkę książki będą czekały na nas 7 dni kalendarzowych. Po tym terminie rezerwacja przestaje obowiązywać, zaś książki wracają na półki i są dostępne dla kolejnych Czytelników. Przypominamy, iż nie ma możliwości rezerwowania lub zamawiania książek telefonicznie.

Jeśli chcemy skorzystać z usług MBP, musimy pamiętać o nowych godzinach otwarcia placówek. Biblioteka Główna przy ul. Popiełuszki dostępna jest w dni robocze w godzinach 9-18, zaś Filie w godzinach 10-17. W soboty MBP jest nieczynna. W obiektach obowiązują rygory sanitarne, zaś biblioteka funkcjonuje w niepełnym wymiarze. Możemy tylko oddać lub wypożyczyć książki. Nie funkcjonują także czytelnie czasopism i czytelnie internetowe. Nie jest wypożyczana prasa i czasopisma. Pamiętajmy również, że w MBP nie można także korzystać z korytarzy np. jako przestrzeni do nauki oraz skorzystać z usługi ksero oraz wydrukowania dokumentu.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Harmonogram spotkań informacyjnych ws. budowy drogi S74

stw24.pl9 lipca 2020

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

stw24.pl9 lipca 2020

Aktywne wakacje z VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl7 lipca 2020

Rozwadów – w 330. rocznicę lokacji miasta. Wystawa jubileuszowa

stw24.pl7 lipca 2020

Rusza Festiwal Muzyczny w Rozwadowie

stw24.pl3 lipca 2020

Wakacje w bibliotece – online

stw24.pl3 lipca 2020

Wodny Placu Zabaw, pływalnia odkryta – zamknięte do odwołania

stw24.pl2 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020