W powiecie

Zarząd z absolutorium i pieniędzmi na inwestycje

Zarząd z absolutorium i pieniędzmi na inwestycje

Zarząd Powiatu Stalowowolskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego.

Obrady odbyły się w dniu 25 czerwca w auli Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Podobnie jak w roku ubiegłym, udzielenie absolutorium poprzedziło przyjęcie Raportu o Stanie Powiatu za rok poprzedni. Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym Rada Powiatu rozpatruje raport podczas sesji absolutoryjnej. Jest to dokument ukazujący obraz powiatu, jego działalność, a także działalność jednostek mu podległych.
Raport został przyjęty przez Radę Powiatu jednogłośnie. Podobnie było podczas głosowania nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Stalowowolskiego z tytułu wykonania budżetu – „za” byli wszyscy radni uczestniczący w obradach.

– Chcę podziękować Radzie za współpracę i wspieranie realizowanych przez Zarząd Powiatu działań. To poparcie, na które możemy liczyć, jest dla nas paliwem do działania. Przy okazji podzielę się z Wami dwiema dobrymi wiadomościami: po pierwsze – Szpital Powiatowy otrzymał kredyt, który umożliwi spłatę zaległych zobowiązań oraz wykonanie zaplanowanych inwestycji, czyli Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, a także nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Druga świetna wiadomość, to wsparcie, jakie otrzymaliśmy z Funduszu Inwestycji Samorządowych na kwotę 2 mln 415 tys. zł. Dzisiaj rano odebrałem symboliczny bon z rąk wiceministra Rafała Webera. Ten fundusz to taka tarcza antykryzysowa dla samorządów, a pieniądze będą mogły być przeznaczone na bliskie ludziom inwestycje. Mamy czas na ich wydanie do 2022 roku – mówił podczas sesji starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Voster ATS Team gotowy na sezon 2020

stw24.pl14 lipca 2020

Pół miliona złotych dotacji na zakup wozu strażackiego

stw24.pl14 lipca 2020
pol

Bracia odpowiedzą za pobicie ,groźby i zniszczenie mienia

stw24.pl14 lipca 2020

Cykliczny Targ Staroci już w niedzielę

stw24.pl14 lipca 2020

Ukradli portfel starszej kobiecie

stw24.pl13 lipca 2020

“Program dymania samorządowców”

stw24.pl10 lipca 2020

Harmonogram spotkań informacyjnych ws. budowy drogi S74

stw24.pl9 lipca 2020

Teren przy ul. Kilińskiego zamieni się w sąsiedzki EKO azyl

stw24.pl9 lipca 2020

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

stw24.pl9 lipca 2020