W Stalowej Woli

Zbigniew Ziobro o polityce na KUL

Zbigniew Ziobro o polityce na KUL

W poniedziałek w auli Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli odbyła się konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który polecał w wyborach do europarlamentu Marię Kurowską z Solidarnej Polski, obecnie członek zarządu województwa podkarpackiego.

Miejsce wybrano ze względu na mieszczący się tutaj Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który działa od początku maja i świadczy bezpłatne porady prawne i psychologiczne. Ośrodek funkcjonuje w ramach ministerialnego programu na lata 2019-2021 Departament Funduszu Sprawiedliwości. W całym kraju będzie 60 takich ośrodków okręgowych, a do tego 300 lokalnych punktów pomocy.

Ofiary przemocy, zwłaszcza kobiety i dzieci, skorzystają nie tylko z porad prawników czy psychologów, ale otrzymają pomoc dostosowaną do konkretnych potrzeb. Będzie to między innymi pokrywanie kosztów leczenia i rehabilitacji, leków nierefundowanych i wyrobów medycznych, szkoleń czy kursów zawodowych. Przewidziane zostało również np. finansowanie dostosowania mieszkania do potrzeb osoby pokrzywdzonej, która w wyniku przestępstwa utraciła sprawność fizyczną.

Co roku w Polsce około 200 tys. osób pada ofiarą przestępstw. Znaczna część poszkodowanych to kobiety i dzieci. Państwo ma obowiązek niesienia im pomocy. Obowiązek ten realizuje Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Głównym punktem konferencji była jednak prezentacja kandydatki partyjnej do europarlamentu, Marii Kurowskiej.

– Stawiamy na osoby, które są wiarygodne, dla których Polska coś znaczy, jest w ich sercu. Takim kandydatem jest Maria Kurowska. To znakomity kandydat, ponieważ to bardzo wartościowa osoba, bardzo doświadczona, bardzo kompetentna. Udowodniła, że zawsze to co mówiła, to robiła – reklamował kandydatkę Zjednoczonej Prawicy minister Ziobro.

Minister nawiązując do pozycji na liście Marii Kurowskiej nazwał ją podkarpackim Lewandowskim. Ciekawe, co na takie porównanie sam zainteresowany, Robert Lewandowski.

IMG_9725

IMG_9713

Agata Linek

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021

Usuwają awarię na osiedlu Rozwadów

stw24.pl18 października 2021