kultura i rozrywka

Zbuduj z nami makietę przyjaznego miasta

Zbuduj z nami makietę przyjaznego miasta

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza mieszkańców na ostatnie warsztaty z cyklu “Zmieniam miasto”,  a przez to do twórczej współpracy w projektowaniu pozytywnych zmian. Tym razem pomysły mieszkańców przetestujemy w przestrzeni miasta i zbudujemy makietę.

W dniach 7-9 maja odbyły się kreatywne warsztaty z mieszkańcami – “Śniadania kreatywne” oraz warsztaty z myślenia projektowego, których celem było zaprojektowanie fragmentu przedwojennej dzielnicy w przyjazną przestrzeń dla wszystkich. Dzięki udziałowi mieszkańców rozpoznane zostały miejskie problemy, potrzeby i marzenia lokalnej społeczności. Powstała mapa pomysłów na uczynienie z ulicy Narutowicza deptaku miejskiego, spokojnego miejsca sprzyjającego międzypokoleniowej integracji.

Kolejny etap działań to aktywne WARSZTATY PROTOTYPOWANIA, które odbędą się w sobotę 23 maja w godzinach 9:00 – 17:00 w Bibliotece Międzyuczelnianej oraz w wybranej przestrzeni na ulicy Narutowicza, gdzie testować będziemy niektóre pomysły w praktyce.

Z dostępnych materiałów modelarskich zbudujemy makietę na podstawie najlepszych projektów, a następnie sprawdzimy czy idea ma sens i spełnia nasze oczekiwania. Zaaranżujemy tymczasową przestrzeń ze stolikami, krzesełkami, gdzie każdy będzie mógł przyjść, usiąść i dołączyć się do działań.

Ta makieta zbudowana podczas warsztatów, jako uwieńczenie cyklicznych spotkań z mieszkańcami, w następnym etapie zostanie wykonana profesjonalnie i zaprezentowana jako jeden z głównych elementów na wystawie „Odzyskać piękno modernizmu” 2 października 2015 r. podczas trzeciej edycji Dni Dizajnu.

Warsztaty poprowadzą: Viet The Ngo – specjalista od procesów projektowych i wdrażania technik design thinking, absolwent studiów projektowych w Glasgow School of Art oraz Kyoto University of Art&Design; Agnieszka Pisz – współorganizatorka Makerspace Krakow, oddolnej inicjatywy mającej na celu zaangażowanie społeczności miasta w rozwiązywanie problemów miejskich metodami design thinking. Aktualnie studentka School of Form na kierunku Design Management (zarządzanie innowacją).

Zachęcamy do uczestnictwa w całych warsztatach lub do dołączenia w dowolnym momencie na kilkuminutową wizytę, aby pomóc udoskonalić powstające pomysły.
Zapraszamy wszystkich chętnych !

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl20 lipca 2021

Świetlica w Korabinie zyskuje nowy wygląd

stw24.pl17 lipca 2021

Ekologicznie i kreatywnie – pierwszy turnus wakacji w MBP za nami

stw24.pl17 lipca 2021

Szybowcowe Mistrzostwa Polski 9 lipca w Turbi

stw24.pl8 lipca 2021

Festiwal Muzyczny na cześć kardynała Stefana Wyszyńskiego zainaugurowany

stw24.pl8 lipca 2021

Obchody rocznicy erygowania Parafii w Zdziechowicach

stw24.pl7 lipca 2021

Uwaga! Zamknięte przejścia graniczne ze Słowacją

stw24.pl6 lipca 2021

XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów

stw24.pl6 lipca 2021

Wystawa „SANSARA Nepal” w Galerii Karpińskiego

stw24.pl5 lipca 2021