kultura i rozrywka

Ze sportowym akcentem na rozpoczęcie wakacji

Ze sportowym akcentem na rozpoczęcie wakacji

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj i Dyrektor MOSiR Robert Nowak zapraszają na Miejskie Rozpoczęcie Wakacji, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 czerwca.

Już za kilka dni rozpocznie się długo wyczekiwany przez dzieci i młodzież czas wakacyjnego odpoczynku. Z tej okazji władze Stalowej Woli wraz z podległymi jednostkami przygotowały moc atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców.

Od godz. 10.00 do 14.00 odbędzie się Rowerowa Gra Miejska „Bajkowe Stacje”. Stacje rozmieszczone będą przy ulicach: 1 Sierpnia – MDK, Popiełuszki, Okulickiego, Jana Pawła II, Czarnieckiego, Żwirki i Wigury, Staszica, Popiełuszki, Hutnicza, Kwiatkowskiego oraz na terenie MOSiR – meta. Zawodnicy będą mieli za zadanie odwiedzić w określonym czasie wszystkie Bajkowe Stacje oraz wykonać na nich wyznaczone zadanie i rozpoznać bajkową postać, za którą przebrany jest członek załogi organizatora. Następnie o godz. 14.00 spod MDK wystartuje Rowerowa Masa Krytyczna, która przejedzie trasą Rowerowej Gry Miejskiej „Bajkowe Stacje”.

Tego dnia wejście na baseny odkryte będzie darmowe! Dla najmłodszych przygotowano również watę i popcorn bez ograniczeń oraz dmuchańce, na których będzie można poszaleć. Na terenie MOSiR odbędą się turnieje siatkówki plażowej, koszykówki i tenisa stołowego. Dodatkowymi atrakcjami będą: wodny tor przeszkód, warsztaty z robienia pacynek teatralnych, warsztaty kulinarne, kiermasz książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, segregacja odpadów na wesoło z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, animacje z Miejskim Domem Kultury oraz warsztaty z Muzeum Regionalnym.

MIEJSKIE WAKACJE _DRUK.indd

O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie wakacji, po nim organizatorzy zapraszają na przedstawienie Teatrzyku Milolka, trening z klubem Kaito, wysłuchanie bajek czytanych przez radnych miejskich i rozbijanie piniaty. Ponadto przygotowano konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.Serdecznie zapraszamy całe rodziny. To będzie idealny moment, aby spędzić wspólnie czas.

Jak zaznaczył Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, w ostatnim czasie teren MOSiR-u znacznie się zmienił. – Wraz z przewodniczącym rady Stanisławem Sobierajem odbyliśmy tam pewnego rodzaju wizję lokalną. Obecnie trwają prace remontowe. Te obiekty z lat 60 – tych na pewno kiedyś muszą się doczekać głębokiej, nowoczesnej modernizacji, tak aby ten wspaniały teren, który posiada miasto Stalowa Wola, aby te baseny były bardziej atrakcyjne. Obecnie dbamy o to, aby dzieci bezpiecznie i atrakcyjnie mogły spędzić tam czas. Mamy nadzieję, że do początku wakacji teren ten będzie jeszcze atrakcyjniejszy – mówił prezydent.

Z basenów będzie już można skorzystać 24 czerwca. Obecnie trwają ostatnie przygotowania. Obok został już wysypany piasek, zgodnie z zaleceniami inspektora nadzoru.
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej padło pytanie, dlaczego jak bywało w poprzednich latach, otwarcie basenów nie odbyło się 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka. – W tym roku podjęliśmy decyzję, że otwieramy baseny po zakończeniu roku szkolnego. Jednym z powodów dlaczego tak się stało było to, że dzieci mogłyby uczęszczać na MOSiR, zamiast do szkoły w ostatnim miesiącu swoich lekcji – wyjaśnił Robert Nowak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

źródło: MZK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

1055. rocznica Chrztu Polski

stw24.pl14 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021