kultura i rozrywka

Zimowy odpoczynek z MZK

Zimowy odpoczynek z MZK

Ferie to wspaniała okazja by zwiedzać, poznawać nowe miejsca i zdobywać wiedzę. A przy okazji świetnie się bawić. Przekonały się o tym dzieciaki, którym podczas zimowej przerwy szkolnej wolny czas urozmaicał Miejski Zakład Komunalny.

1

W środę, 17 lutego MZK odwiedzili uczestnicy półkolonii zimowych z Miejskiego Domu Kultury. 36-osobowa grupa dzieci zobaczyła jak funkcjonuje Rupieciarnia 2 przy ulicy COP 38. W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych młodzi mieszkańcy miasta przekonali się, które niebezpieczne dla środowiska odpady można tu zostawić. Tego dnia, po raz pierwszy zwiedzano także ścieżkę edukacyjną, która znajduje się przy stalowowolskim PSZOK-u.

two

Rozmawiano o ekologii, o tym jak segregować odpady oraz jak dbać o przyrodę i lasy. Sporą atrakcją było zwiedzanie Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Dzieci zobaczyły jak w praktyce segreguje się puszki, szkło czy plastikowe butelki. Hitem spotkania okazała się jednak zakładowa waga, na której staje każda ciężarówka, wjeżdżająca z odpadami do ZMBPOK. Okazało się, że podczas grupowego ważenia – wskaźnik wagi pokazał ponad 1,7 tony.

four

– Naszym celem jest edukacja, również poprzez ruch i zabawę. Naśladowanie i obserwowanie dobrych praktyk, zamienia się w przyzwyczajenia. Chcemy, żeby dbanie o środowisko naturalne, poprzez odpowiednią segregację odpadów stało się nawykiem młodych mieszkańców miasta. Segregacja odpadów to same korzyści. Dla naszych portfeli, dla środowiska i najbliższego otoczenia. Gmina Stalowa Wola jest jedną z przodujących w Polsce pod względem wskaźnika segregacji. Możemy być naprawdę dumni z solidarnej i świadomej postawy stalowowolan. Jesteśmy wzorem dla innych gmin, w skali kraju i mam nadzieję, że nie damy się nikomu zepchnąć z podium – mówi Karolina Głogowska z MZK.

5
Ponieważ ferie są na półmetku, takich wycieczek będzie dużo więcej. Kolejna grupa z MDK odwiedzi zakład już w najbliższy tydzień. Podobnie będzie z sympatycznymi urwisami, którzy uczestniczą w zajęciach „Ferie z LEGO” organizowane przez Naukowy Zawrót Głowy w Bibliotece Międzyuczelnianej. Tam dzieciaki podczas tygodniowego turnusu wykonały makietę MZK z klocków. Zbudowano także pojazdy, które pracują w zakładzie. W nagrodę, dzieci wzięły udział w specjalnych edukacyjnych zajęciach. Pasjonaci klocków dowiedzieli się, co robić, aby Stalowa Wola była czysta i piękna. Mieli okazję obejrzeć edukacyjny film, oraz zadać mnóstwo interesujących pytań. Punktem kulminacyjnym był specjalny konkurs. Do odpowiednich pojemników segregacyjnych, każde dziecko musiało wrzucić właściwy odpad: papier, szkło, czy plastikową butelkę. W podobnych zajęciach – na zakończenie ferii, uczestniczyć będzie kolejna ekipa bawiąca się w bibliotece klockami LEGO. 16 lutego pracownicy MZK spotkali się także z dzieciakami z Klubu “Wesoła Gromadka” funkcjonującego przy stalowowolskim MOPS-ie. Były miłe chwile i rozmowy o ekologii. Nie zabrakło upominków w postaci kolorowanek, magnesów na lodówkę i przyborów szkolnych.

4

– Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Stalowej Woli to prawdziwa przyjemność. Czujemy się wyróżnieni, że różne lokalne instytucje i firmy właśnie do nas zwracają się z prośbą o urozmaicenie programu zajęć feryjnych, o tematy ekologii. Jest nam niezwykle miło, bo te rozmowy z dziećmi są zawsze niezwykle inspirujące – podsumowuje Karolina Głogowska.

źródło: MZK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Gminna Biblioteka w Pysznicy z medalem „W dowód uznania”

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

“Zaczytana Ławeczka” stanęła przed biblioteką w Pysznicy

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021