Kronika Policyjna

Złapali jednego ze sprawców napadu

Złapali jednego ze sprawców napadu

Kilkunastu godzin potrzebowali policjanci na ustalenie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o brutalny rozbój. Zatrzymany, wspólnie z dwoma innymi napastnikami wtargnął do mieszkania pokrzywdzonych. Brutalnie pobili gospodarza, zaś jego znajomej grozili siekierą. Z domu ukradli telefon komórkowy, laptop i pieniądze. Dzień później funkcjonariusze zatrzymali jednego z napastników.

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni 1 kwietnia około godziny 22. Jak wynikało ze zgłoszenia przerażonej kobiety, jej znajomy został pobity przez trzech mężczyzn, którzy wtargnęli do ich mieszkania, a jej grozili siekierą. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole oraz funkcjonariusze pionu kryminalnego. Jak ustalono, do mieszkania przy ul. Staszica wtargnęło trzech mężczyzn. Napastnicy zagrozili kobiecie siekierą. Jej znajomego brutalnie pobili. Uciekając z mieszkania zabrali telefon komórkowy, laptop oraz pieniądze. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny. Patrole mundurowe przeszukały najbliższą okolicę, rozpytywano sąsiadów i ustalano świadków.

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie napastników. Ustalili, że jednego ze sprawców pokrzywdzeni znają z widzenia. Zebrane informacje pozwoliły policjantom poznać dane jednego z mężczyzn. Został on zatrzymany w niedzielę na terenie Stalowej Woli. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec naszego powiatu. Trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia dwóch pozostałych sprawców.

Zebrany w sprawie materiał policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. Na tej podstawie prokurator wszczął w sprawie śledztwo. W poniedziałek na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021

Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby

stw24.pl4 lipca 2021

Rozpoczęcie wakacji ze stalowowolską policją

stw24.pl2 lipca 2021

Karta rowerowa w SP nr.11 ze stalowowolską policją

stw24.pl28 czerwca 2021