Kronika Policyjna

Złapali jednego ze sprawców napadu

Złapali jednego ze sprawców napadu

Kilkunastu godzin potrzebowali policjanci na ustalenie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o brutalny rozbój. Zatrzymany, wspólnie z dwoma innymi napastnikami wtargnął do mieszkania pokrzywdzonych. Brutalnie pobili gospodarza, zaś jego znajomej grozili siekierą. Z domu ukradli telefon komórkowy, laptop i pieniądze. Dzień później funkcjonariusze zatrzymali jednego z napastników.

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni 1 kwietnia około godziny 22. Jak wynikało ze zgłoszenia przerażonej kobiety, jej znajomy został pobity przez trzech mężczyzn, którzy wtargnęli do ich mieszkania, a jej grozili siekierą. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole oraz funkcjonariusze pionu kryminalnego. Jak ustalono, do mieszkania przy ul. Staszica wtargnęło trzech mężczyzn. Napastnicy zagrozili kobiecie siekierą. Jej znajomego brutalnie pobili. Uciekając z mieszkania zabrali telefon komórkowy, laptop oraz pieniądze. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny. Patrole mundurowe przeszukały najbliższą okolicę, rozpytywano sąsiadów i ustalano świadków.

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie napastników. Ustalili, że jednego ze sprawców pokrzywdzeni znają z widzenia. Zebrane informacje pozwoliły policjantom poznać dane jednego z mężczyzn. Został on zatrzymany w niedzielę na terenie Stalowej Woli. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec naszego powiatu. Trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia dwóch pozostałych sprawców.

Zebrany w sprawie materiał policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. Na tej podstawie prokurator wszczął w sprawie śledztwo. W poniedziałek na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021

Śmiertelny wypadek w Lipie

stw24.pl18 marca 2021