W Stalowej Woli

Złodziej laptopów i telefonów zatrzymany

Złodziej laptopów i telefonów zatrzymany

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzieże telefonów komórkowych oraz laptopów. Policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. 29-latek usłyszał sześć zarzutów kradzieży. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Od połowy listopada stalowowolscy policjanci przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach telefonów komórkowych i laptopów z pomieszczeń biurowych różnych instytucji. Złodziej wykorzystywał nieobecność pracowników i fakt niezamykania pomieszczeń i między innymi w listopadzie z piwnicy w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej ukradł laptopa o wartości tysiąca złotych, z przychodni przy ulicy Okulickiego i Dąbrowskiego ukradł telefony komórkowe, a z jednej z firm na ulicy Przemysłowej ukradł laptopa o wartości blisko 2 tys. złotych.

Funkcjonariusze przyjęli też zgłoszenia o kradzieży notebooka o wartości 6 tys. złotych na początku grudnia br. Podejmowane bezpośrednio po zgłoszeniu czynności nie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania złodzieja. Policjanci zbierali informacje, przesłuchiwali świadków, gromadzili dowody. Zebrane w tej sprawie materiały pozwoliły na ustalenie, że związek z kradzieżami ma 29-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Śledczy zatrzymali go w niedzielę. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Wczoraj mężczyzna usłyszał sześć zarzutów kradzieży, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. 29-latek został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021