Kronika Policyjna

Złodziej z sześcioma zarzutami

Złodziej z sześcioma zarzutami

29-letni mężczyzna odpowie za kradzieże trzech telefonów komórkowych, piły spalinowej, roweru i sprzętu AGD. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Mężczyzna usłyszał już sześć zarzutów kradzieży. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zastosowała wobec 29-latka policyjny dozór.

Stalowowolscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży wielofunkcyjnej szatkownicy z kuchni jednego z hoteli w Stalowej Woli. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na kwotę 5500 złotych. Podjęte czynności bezpośrednio po zgłoszeniu nie doprowadziły do ustalenia sprawcy kradzieży, ale funkcjonariusze prowadzili dalej czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania złodzieja. Policjanci przesłuchiwali świadków, analizowali ich zeznania, gromadzili dowody. Zgromadzone materiały były na bieżąco analizowane i weryfikowane.

Zbierając informacje w tej sprawie śledczy ustalili, że w przestępczą działalność związaną z kradzieżą szatkownicy może być zamieszany 29-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Policjanci zatrzymali go. Dalsze czynności wykonane w tej sprawie pozwoliły na uzyskanie dowodów, na podstawie których 29-letni mężczyzna usłyszał sześć zarzutów kradzieży. Mężczyzna dopuścił się przestępstw pomiędzy 22 lipca a 9 sierpnia 2016 r. na terenie miasta Stalowa Wola. Jak ustalili policjanci, 29-latek wykorzystując nieuwagę właścicieli oraz fakt pozostawienia przedmiotów bez nadzoru dokonywał ich kradzieży. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to ponad 11 tys. złotych. Część skradzionych przedmiotów odzyskano.

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że 29-latek miał pomocnika, który pomógł mu w sprzedaży dwóch skradzionych telefonów. To 23-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który również w tej sprawie usłyszał zarzuty.

Wobec 29-latka stalowowolska prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za swoje czyny mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021