Kronika Policyjna

Złodziej z sześcioma zarzutami

Złodziej z sześcioma zarzutami

29-letni mężczyzna odpowie za kradzieże trzech telefonów komórkowych, piły spalinowej, roweru i sprzętu AGD. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Mężczyzna usłyszał już sześć zarzutów kradzieży. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zastosowała wobec 29-latka policyjny dozór.

Stalowowolscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży wielofunkcyjnej szatkownicy z kuchni jednego z hoteli w Stalowej Woli. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na kwotę 5500 złotych. Podjęte czynności bezpośrednio po zgłoszeniu nie doprowadziły do ustalenia sprawcy kradzieży, ale funkcjonariusze prowadzili dalej czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania złodzieja. Policjanci przesłuchiwali świadków, analizowali ich zeznania, gromadzili dowody. Zgromadzone materiały były na bieżąco analizowane i weryfikowane.

Zbierając informacje w tej sprawie śledczy ustalili, że w przestępczą działalność związaną z kradzieżą szatkownicy może być zamieszany 29-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Policjanci zatrzymali go. Dalsze czynności wykonane w tej sprawie pozwoliły na uzyskanie dowodów, na podstawie których 29-letni mężczyzna usłyszał sześć zarzutów kradzieży. Mężczyzna dopuścił się przestępstw pomiędzy 22 lipca a 9 sierpnia 2016 r. na terenie miasta Stalowa Wola. Jak ustalili policjanci, 29-latek wykorzystując nieuwagę właścicieli oraz fakt pozostawienia przedmiotów bez nadzoru dokonywał ich kradzieży. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to ponad 11 tys. złotych. Część skradzionych przedmiotów odzyskano.

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że 29-latek miał pomocnika, który pomógł mu w sprzedaży dwóch skradzionych telefonów. To 23-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który również w tej sprawie usłyszał zarzuty.

Wobec 29-latka stalowowolska prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za swoje czyny mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Piknik rodzinny pod hasłem “Bezpieczne wakacje”

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021