W Stalowej Woli

Zmiany u sterów Huty Stalowa Wola

Zmiany u sterów Huty Stalowa Wola

Bernard Cichocki został prezesem zarządu Huty Stalowa Wola, zastąpił na tym stanowisku Antoniego Rusinka. Zmiany we władzach tego zakładu rozpoczęły się już w czerwcu, kiedy to nowe osoby weszły do rady nadzorczej.   

Antoni Rusinek jest związany z HSW od około 40 lat, przez długi okres był w zarządzie. Na stanowisku prezesa był od 30 stycznia 2015 roku, kiedy to ówczesny prezes Krzysztof Trofiniak przeszedł do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ponadto Rusinek był radnym miejskim wybranym w 2006 roku z listy Platformy Obywatelskiej, ale po dwóch latach zrezygnował z mandatu z powodu nadmiaru obowiązków.

Nowy prezes, jak podaje w swoim profilu zawodowym ma bogate doświadczenie, pracował m.in. w takich firmach jak:  Daxin Poland, BARTER, ZUOK, ZUOK, ORLEN GAZ, Petrogaz Wrocław, GASPOL S.A.

W skład rady nadzorczej obecnie wchodzą: Adam Tomczyński – przewodniczący, Maciej Miłosz – wiceprzewodniczący, Witold Sieczkoś – sekretarz oraz Longin Komołowski, Adam Taracha i Franciszek Zaborowski.

Co o zmianie rządów sądzą związki zawodowe i pracownicy. O to zapytaliśmy Henryka Szostaka, przewodniczącego Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSSZ Solidarność Huty Stalowa Wola. Jak przyznaje są to polityczne, a nie merytoryczne działania wynikające ze zmiany układu politycznego. Podkreśla, że wszyscy pracownicy obawiają się, że mogą przynieść głębokie zmiany, choć niekoniecznie, czas pokaże.
Będziemy mieć pierwsze spotkanie z nowym zarządem i wtedy powinien przedstawić swoje plany i zamierzenia. Jedno wiem na pewno, że obojętnie jaki by zarząd nie był, to musimy współpracować ze sobą, ponieważ mamy bardzo dużo do zrobienia. Jest realizacja RAK-a, a tutaj konieczna jest duża determinacja, trzeba podpisać umowę na KRABA-a i realizować projekty, które dają daleko idącą  pozycję dla Huty i spokój. To jest zadanie zarządu – mówi związkowiec. Zaznacza, że zarząd musi też zrealizować porozumienie płacowe dla pracowników podpisane półtora tygodnia temu, które dotyczy wzrostu wynagrodzeń dla pracowników od 1 sierpnia o 300 zł  ( 250 zł obligatoryjnie, a 50 uznaniowo).
My jako związki zawodowe przeżyliśmy wiele zarządów, współpracowaliśmy z każdym dla dobra Huty i pracowników. Jeżeli ten zarząd będzie chciał z nami współpracować, będziemy współpracować, bo firma  i pracownicy są najważniejsi. Dla nas priorytetową sprawą są pieniądze dla pracowników oraz spokój i stabilny rozwój. Tego będziemy oczekiwali od nowego zarządu – stwierdza Henryk Szostak.

HSW jest spółką dominującą w Grupie Kapitałowej HSW, w skład której wchodzą 3 spółki:  HSW  – Wodociągi, Jelcz, Autosan.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021