kultura i rozrywka

Zmiany w „Gałązce Sosny”

Zmiany w „Gałązce Sosny”

Literatura, wydarzenie kulturalne, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki, a od tego roku także debiut artystyczny. W tych kategoriach jest przyznawana „Gałązka Sosny”, nagroda Miasta Stalowej Woli.

Otrzymują ją osoby, zespoły, animatorzy i organizacje, które wyróżniają się w twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury. Oczywiście muszą mieć swoją siedzibę na terenie miasta lub też działać na jego rzecz.
– Od tego roku zostały wprowadzone zmiany w regulaminie, nad którymi pracowały osoby wydelegowane z Urzędu Miasta, a także ze środowisk kulturalnych.
Jedną z takich istotnych zmian jest dodanie kategorii debiut artystyczny, czego wcześniej nie było. Dotyczy wszystkich dziedzin, nie tylko literatury, ale także teatru, muzyki, fotografii, malarstwa itd. Ponadto nowością jest poszerzenie składu kapituły z 5 do 7 osób, a także zmienione zostały terminy zgłaszania, a także opracowany został formularz zgłoszeniowy – wyjaśniał radny Grzegorz Męciński.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać, poprzez złożenie wniosku, instytucje kultury, instytucje artystyczne, placówki oświatowe, podmioty działające w sferze kultury, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne. Termin składania wniosków upływa 11 marca.
Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymują statuetkę z brązu oraz 4 tys. zł podczas uroczystej gali, która zostanie zorganizowana do końca kwietnia. Termin składania wniosków o przyznanie nagrody upływa 11 marca  2016 roku.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.stalowawola.pl w zakładce Kultura oraz w biurze obsługi klienta Urzędu Miasta.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

1055. rocznica Chrztu Polski

stw24.pl14 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021