W Stalowej Woli

Zmieni się układ komunikacyjny Rozwadowa

Zmieni się układ komunikacyjny Rozwadowa

Obecnie trwają intensywne prace w ramach projektu rewitalizacji osiedla Rozwadów w Stalowej Woli, który obejmuje rynek, przyległe ulice, a także budynek Sokół. Miasto finalizuje sprawy związane z uzyskaniem wszelkich pozwoleń.  

Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny trwa ostatnia aktualizacja dokumentacji dotyczącej przebudowy budynku Sokoła przy ul. Rozwadowskiej. Wszystkie uzgodnienia z konserwatorem zabytków są już finalizowane. Pod koniec marca ma być ogłoszony przetarg na remont tego zabytkowego obiektu.
Jak zaznaczał prezydent pewnym problemem pozostaje brak miejsca na wytyczenie parkingów w tym rejonie. Chodzi o zapewnienie parkingów tak na potrzeby budynku Sokoła, jak i Galerii Karpińskiego, która powstaje w budynku po byłym sądzie znajdującym się po drugiej stronie ulicy.

Jeśli zaś chodzi o przebudowę rynku rozwadowskiego, to zostały złożone dokumenty o pozwolenie na budowę. – Wszystkie uzgodnienia są również już za nami, jeśli chodzi o zyskanie zgód  konserwatorskich. Czekamy na ostateczne pozwolenie na budowę. W międzyczasie uzyskaliśmy  pozwolenie dotyczące przebudowy dróg otaczających rynek. Bowiem rewitalizacja obejmuje nie tylko samą płytę rynku, ale też uliczki przyległe – mówił prezydent. Jak zaznaczał wszystkie te zadania toczą się w ten sposób, aby miasto w połowie roku mogło skutecznie  złożyć wniosek do marszałka województwa podkarpackiego na dofinansowanie zadanie rewitalizacji osiedla Rozwadów  obejmującego rynek, budynek Sokoła i ulice przyległe.

Włodarz zwrócił również uwagę na to, że w ramach projektu rewitalizacji tego osiedla konieczna będzie zmiana organizacji ruchu. Chodzi głównie o wyprowadzenie ruchu, zwłaszcza tranzytowego z rynku. Jest już nowa koncepcja układu komunikacyjnego.
– Mamy taką koncepcję, została przedstawiona wszystkim przewoźnikom, instytucjom odpowiedzialnym za kwestie organizacji ruchu. W momencie, kiedy te uzgodnienia do nas wpłyną rada miasta i komisja gospodarki komunalnej będzie poinformowana o tym jak będzie wyglądać nowy układ komunikacyjny, w jaki sposób będą jeździły autobusy miejskiej – wyjaśniał Lucjusz Nadbereżny.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020