W Stalowej Woli

Zmienił się operator rowerów miejskich – co z pieniędzmi mieszkańców?

Zmienił się operator rowerów miejskich – co z pieniędzmi mieszkańców?

Do naszej redakcji zadzwonił zdenerwowany mieszkaniec, który nie mógł wypożyczyć miejskiego roweru. Był zdziwiony, gdy dowiedział się, że od tego sezonu jednośladami zarządza inna firma.

– Dlaczego miasto nie informowało o końcu umowy pół roku temu? Wyjeździł bym swoje pieniądze, a teraz co? Pięć dych na koncie miałem i przepadło? – dodaje stalowowolanin.

Problemem na pewno jest fakt dalszego funkcjonowania strony stalowawolamiastorowerow.pl z logo MZK prowadzonej przez firmę Nextbike. Próżno szukać na niej jakiejkolwiek informacji o tym, że system już nie działa. Do poniedziałku nie było takiej wzmianki również na stronie MZK (gdzie zresztą nadal nie ma umieszczonego odnośnika do nowej strony). Użytkownicy ze Stalowej Woli nie zostali poinformowani o tym fakcie SMS-em bądź e-mailem. Tymczasem teraz rowery można wypożyczyć poprzez stronę stalowawola.bike.

Jak informuje w oficjalnym komunikacie MZK, istnieje możliwość zwrotu zgromadzonych środków z systemu Nextbike na konto bankowe. Należy w tym celu pobrać oświadczenie o wypowiedzeniu umowy ze strony MZK (zakładka Aktualności). Wypełniony dokument (należy podać m.in. adres, numer telefonu, nazwę systemu – Stalowa Wola Miasto Rowerów – oraz numer konta) trzeba zeskanować i wysłać mailem na: biuro@nextbike.pl.

MZK przypomina jednocześnie, że firma Nextbike świadczy usługi w innych miastach, gdzie można korzystać z rowerów na jednym koncie. Mapka znajduje się na stronie internetowej operatora, jednak najbliższa miejscowość to Lublin.
Przypominamy, że do jesieni 2021 roku rowerami miejskimi zarządzać będzie firma Roovee. Należy zatem założyć nowe konto. Operator systemu przewidział trzy sposoby wypożyczania rowerów miejskich w Stalowej Woli – aplikacją, telefonicznie lub SMS-em.

Amelia Chodorek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Przerwa wakacyjna w dyżurach radnych Rady Miejskiej

stw24.pl22 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

Piąty Festiwal im. Janiny Garści w Stalowej Woli

stw24.pl21 czerwca 2021

Do biblioteki po tanią książkę z kiermaszu

stw24.pl21 czerwca 2021

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021