sport

Podczas trzech weekendów tenisistka nie schodziła z podium

Podczas trzech weekendów tenisistka nie schodziła z podium

Na przełomie marca i kwietnia Oliwia Sybicka, reprezentantka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli wystartowała w trzech bardzo dobrze obsadzonych turniejach Tenis 10: w Warszawie, Puszczykowie i Poznaniu.

Dwa medale w Warszawie

8 kwietnia na kortach warszawskiej Legii rozegrano turniej Masters Legia Tenis 10 Cup. Oliwia została zaproszona do udziału jako jedna z ośmiu najlepszych zawodniczek w kategoriach czerwonej i pomarańczowej dziewcząt. W pierwszej kolejności wystartowała w swojej kategorii wiekowej (2009), czyli czerwonej. Oliwka została rozstawiona w turnieju z numerem 1 i w pierwszej kolejności rozegrała trzy zwycięskie pojedynki grupowe: z Martyną Sikorą (NST) 10-3, Pauliną Piasecką (KT Legia Warszawa) 10-2 i Liwią Matusik (Węgrowskie ST) 10-1. W półfinale wygrała z Pauliną Grechutą (Sopocki KT) 10-2, a w finale pokonała Annę Tunkiewicz (UKS AT SetPoint Olsztyn) 10-5. Reprezentantka MKT zagrała bardzo dobry turniej, w którym pokazała świetną technikę różnorodnych uderzeń, koncentrację w każdym spotkaniu oraz determinację w dążeniu do wygranej tego czteromiesięcznego cyklu, podczas którego wygrywała każdy turniej. Zdobyła złoty medal, puchar kończący cały cykl oraz mnóstwo drobnych upominków Legii Warszawa.

Bezpośrednio po wręczeniu nagród w kategorii czerwonej Oliwia przystąpiła do rywalizacji w kategorii pomarańczowej dla rocznika 2008. Utworzono dwie grupy 5 osobowe. Zawodniczka MKT Stalowa Wola w grupie zakończyła mecze wynikami: z Nikolą Piasek (RKT Return Radom) 4-0, Inką Wawrzkiewicz (NST Sopot) 3-4(6), Antonią Sójką (Vamos TC Otwock) 4-0, po walkowerze Hanny Kołak (STT Fakro Nowy Sącz) 4-0. Następnie w półfinale spotkała się z Nel Matusik (Węgrowskie ST) wygrywając 4-1, a w finale została pokonana przez starszą od siebie koleżankę Inkę Wawrzkiewicz (2-4) zdobywając ostatecznie drugie miejsce w turnieju Masters i srebrny medal. To był długi, emocjonujący i pełen sukcesów dzień na kortach warszawskiej Legii.

Złoto i srebro w Puszczykowie

Zaś tydzień wcześniej, 1 kwietnia Oliwia zagrała w turnieju w Puszczykowie w kategorii czerwonej mieszanej, do której przystąpiło 16 zawodników. W grupie D rozegrała trzy bardzo dobre mecze, które wygrała: z Sewerynem Brzostowskim 7-2 7-2, Marcinem Dzikowskim 7-2 7-0 i Wiktorem Gawinem 7-1 7-1. Stalowowolska zawodniczka wyszła z grupy z pierwszego miejsca i w ćwierćfinale wygrała z Jeremim Napierałą 7-2 7-3, w półfinale pokonała Jerzego Urbana 7-3 7-2, a w finale przegrała po zaciętej walce z Igorem Piotrowskim 5-7 8-10 i ostatecznie zajęła II miejsce.

Na drugi dzień wystartowała w kategorii pomarańczowej dla dziewcząt z rocznika 2008. Do turnieju zgłosiło się 20 zawodniczek i utworzono drabinkę. Oliwia rozstawiona z numerem 1 w pierwszej rundzie miała wolny los, następnie zagrała z Pauliną Grechutą z Sopotu wygrywając 4-2, kolejną rywalką Oliwii była Aleksandra Janiszewska z Wrocławia, którą pokonała 4-2. W półfinale spotkała się z zawodniczką z Puszczykowa Mają Morawską, z którą wygrała 4/0, a w finale pokonała po ciekawym meczu zawodniczkę o rok starszą, Oliwię Kuszel z Torunia 4-3(5), której zrewanżowała się po przegranej sprzed tygodnia.

Oliwii bardzo zależało na wygranej, zagrała długi, ciężki turniej i w każdym kolejnym meczu grała coraz lepiej pokazując cechy waleczności do ostatniej piłki. Zdobyła I miejsce i komplet punktów.

Brąz na turnieju Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu

Natomiast pod koniec marca podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego, rozegrała turniej w kategorii pomarańczowej w Poznaniu. Do zawodów zgłosiło się 24 tenisistki z różnych klubów w Polsce i utworzono drabinkę na 32 osoby. Oliwia rozstawiona z pierwszego miejsca, w 1/16 zagrała z Leną Szmyt wygrywając 4-0. W ćwierćfinale spotkała się z Aleksandra Janiszewską, którą pokonała 4-3(2) i tym samym znalazła się w półfinale, w którym przegrała mecz z Oliwią Kuszel 0-4. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce i zdobyła 64 punkty.

Pierwszy trener Magdaleny Linett, Jakub Rękoś pogratulował Oliwii świetnej gry pod presją w drugim meczu i bardzo dobrych rozwiązań.

Podczas wręczania medalu Oliwia miała okazję trzymać w dłoniach pamiątkową paterę – nagrodę główną, którą otrzymała Agnieszka Radwańska po w meczu finałowym z Sereną Williams na kortach Wimbledonu w 2012 r.

MKT/Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021