W Stalowej Woli

Została jeszcze jedna rata spłaty dla Agencji Rozwoju Przemysłu

Została jeszcze jedna rata spłaty dla Agencji Rozwoju Przemysłu

Trwa proces wygaszania Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli jako spółki miejskiej. W przyszłym roku miasto ureguluje ostatnią ratę za ten obiekt i tym samym będzie jego właścicielem. Są już konkretne plany, co do rozwoju IT.

Jak wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, cały czas trwa procedura wygaszania Inkubatora jako spółki  odpowiedzialnej za rozwój i innowacje na terenie miasta.
Niestety ten proces trwa bardzo długo. Proces administracyjny związany z udziałami, z tym, aby tę spółkę wygasić jest dłuższy niż proces samego uzdrawiania funkcjonowania Inkubatora. Chciałbym podkreślić rolę dyrektora Mariusza Piaseckiego, który w krótkim okresie czasu doprowadził do tego, że Inkubator wyszedł na prostą i w tej chwili nie przynosi strat. To zdarza się pierwszy raz odkąd ten podmiot istnieje. Więcej, płaci podatek od nieruchomości do miasta, co jest miłą niespodzianką, bo przez wszystkie poprzednie lata podatki od nieruchomości, ze względu na trudną sytuację były umarzane.  To pokazuje, że te działania, które były podjęte rok temu, dotycząc konsolidacji spółek były jak najbardziej słuszne, natomiast kolejne decyzje przed nami – mówi prezydent.

Miasto od kilku lat wykupuje budynek, w którym mieści się IT od Agencji Rozwoju Przemysłu. Obecnie pozostała jeszcze jedna rata do spłaty w wysokości 2,2 mln. zł. Blisko 10 mln zł zostało już spłacone.

Jak zaznacza Nadbereżny, jest trwałość projektu, która  wymusza utrzymanie, zwłaszcza laboratorium, bo jeśli chodzi o maszyny, to trwałość projektu już się skończyła. – Zatem jest możliwość zakończenia pewnego etapu funkcjonowania Inkubatora, stąd będą kolejne wnioski i kierunkowe decyzje dotyczące jego przyszłości i instytucji rozwoju przedsiębiorczości, gospodarki na terenie Stalowej Woli – mówi. Plany te zostaną przedstawione na sesji budżetowej w połowie grudnia.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021