W Stalowej Woli

Zostań Biało – Czerwonym św. Mikołajem

Zostań Biało – Czerwonym św. Mikołajem

Zabawki, artykuły szkolne i słodycze,  czyli to wszystko, czym najmłodszym można sprawić radość. Zbiórkę tych rzeczy organizują środowiska narodowe ze Stalowej Woli oraz stowarzyszenie Polscy Kibice dla Kresowiaków. Akcja „Biało – Czerwony Mikołaj” trwa do 3 grudnia.

Wszystkie dary trafią do potrzebujących rodzin, domów dziecka z Podkarpacia, a także polskich rodzin z dziećmi na Kresach Wschodnich. Z inicjatywą takiej akcji wyszli członkowie Obozu Narodowo – Radykalnego ze Stalowej Woli, którzy ten pomysł zaczerpnęli z innych oddziałów ONR. – Odziały z Rzeszowa, Przemyśla, Przeworska zaprosiły nas do współpracy w tej akcji.  Wcześniej, jako ONR Stalowa Wola działaliśmy bardzo często społecznie, wiemy, że jest wiele rodzin, które potrzebują pomocy, gdzie nie zawsze dzieci są „rozpieszczane” w dniu  św. Mikołaja. Znam sama rodziny, które są w bardzo trudnej sytuacji – mówi Angelika Niedopad z Obozu Narodowo – Radykalnego.

Organizatorzy podkreślają, że przez takie działanie chcą wzbudzić w najmłodszych ducha i czar zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pokazują także, że działalność społeczna i inicjatywa zwykłych, szarych ludzi może mieć wielkie znaczenie dla dzieci. Niektóre z nich nie wiedzą jak to jest dostać nową lalkę czy samochód na pilota od tatusia, przebranego w wielkiego, brzuchatego, naszego starego św. Mikołaja.

mikolajkowa-zbiorka

Do przyłączenia się do akcji zachęca radny miejski Marcin Siembida. – Akcja ta, jako jedna z niewielu dotyka bezpośrednio problemu ubóstwa polskich rodzin mieszkających we Lwowie. Miejmy nadzieję, że przekazując zabawki, odzież bądź słodycze, w tym szczególnym dla dzieci dniu, będziemy mogli odciążyć rodziców i ucieszyć najmłodszych. Warto pamiętać, że na Kresach Wschodnich nadal funkcjonują polskie szkoły i kościoły katolickie. Takimi społecznymi akcjami uświadamiamy również im, że młode pokolenie pamięta o nich i wyciąga do nich pomocną dłoń – mówi radny Siembida.

Akcja będzie prowadzona do 3 grudnia. Dary można przynosić do trzech szkół, to:
– Samorządowe Liceum Ogólnokształcące ( gabinet pedagoga )
– Liceum Ogólnokształcące im. KEN  ( gabinet pedagoga )
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Być może do akcji włączą się także inne szkoły, sklepy czy instytucje.

Joanna Piechuta

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021