W Stalowej Woli

Zostań Biało – Czerwonym św. Mikołajem

Zostań Biało – Czerwonym św. Mikołajem

Zabawki, artykuły szkolne i słodycze,  czyli to wszystko, czym najmłodszym można sprawić radość. Zbiórkę tych rzeczy organizują środowiska narodowe ze Stalowej Woli oraz stowarzyszenie Polscy Kibice dla Kresowiaków. Akcja „Biało – Czerwony Mikołaj” trwa do 3 grudnia.

Wszystkie dary trafią do potrzebujących rodzin, domów dziecka z Podkarpacia, a także polskich rodzin z dziećmi na Kresach Wschodnich. Z inicjatywą takiej akcji wyszli członkowie Obozu Narodowo – Radykalnego ze Stalowej Woli, którzy ten pomysł zaczerpnęli z innych oddziałów ONR. – Odziały z Rzeszowa, Przemyśla, Przeworska zaprosiły nas do współpracy w tej akcji.  Wcześniej, jako ONR Stalowa Wola działaliśmy bardzo często społecznie, wiemy, że jest wiele rodzin, które potrzebują pomocy, gdzie nie zawsze dzieci są „rozpieszczane” w dniu  św. Mikołaja. Znam sama rodziny, które są w bardzo trudnej sytuacji – mówi Angelika Niedopad z Obozu Narodowo – Radykalnego.

Organizatorzy podkreślają, że przez takie działanie chcą wzbudzić w najmłodszych ducha i czar zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pokazują także, że działalność społeczna i inicjatywa zwykłych, szarych ludzi może mieć wielkie znaczenie dla dzieci. Niektóre z nich nie wiedzą jak to jest dostać nową lalkę czy samochód na pilota od tatusia, przebranego w wielkiego, brzuchatego, naszego starego św. Mikołaja.

mikolajkowa-zbiorka

Do przyłączenia się do akcji zachęca radny miejski Marcin Siembida. – Akcja ta, jako jedna z niewielu dotyka bezpośrednio problemu ubóstwa polskich rodzin mieszkających we Lwowie. Miejmy nadzieję, że przekazując zabawki, odzież bądź słodycze, w tym szczególnym dla dzieci dniu, będziemy mogli odciążyć rodziców i ucieszyć najmłodszych. Warto pamiętać, że na Kresach Wschodnich nadal funkcjonują polskie szkoły i kościoły katolickie. Takimi społecznymi akcjami uświadamiamy również im, że młode pokolenie pamięta o nich i wyciąga do nich pomocną dłoń – mówi radny Siembida.

Akcja będzie prowadzona do 3 grudnia. Dary można przynosić do trzech szkół, to:
– Samorządowe Liceum Ogólnokształcące ( gabinet pedagoga )
– Liceum Ogólnokształcące im. KEN  ( gabinet pedagoga )
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Być może do akcji włączą się także inne szkoły, sklepy czy instytucje.

Joanna Piechuta

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021