W Stalowej Woli

Zostań dawcą szpiku kostnego

Zostań dawcą szpiku kostnego

20 września (niedziela) od godz. 10.00 do 16.00 w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. Popiełuszki odbędzie sie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja została zorganizowana dla Agnieszki chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Agnieszka Cichoń ma 33 lata, od urodzenia mieszka w Stalowej Woli. Nie wyobraża sobie innego miejsca do życia, wśród wspaniałej rodziny i przyjaciół. Wraz ze Sławkiem, swoim narzeczonym wychowują syna Sebastiana, który jest radością jej życia.

Pasją Agnieszki są kwiaty: „ Opieka nad ogródkiem i kwiatami w mieszkaniu daje mi dużo satysfakcji. Cieszy mnie jak rośliny, o które dbam rosną i pięknie rozkwitają”. Wolne chwile najchętniej spędza ze Sławkiem i Sebastianem. „Spędzamy czas aktywnie – wspólne wyprawy rowerowe, długie spacery, wyjazdy za miasto. W niepogodę oglądamy polskie komedie, które wprowadzają nas w dobry nastrój”. Niestety, u Agnieszki zdiagnozowano ciężki nowotwór krwi. Na szczęście Aga nie traci nadziei: „Moja choroba – ostra białaczka limfo blastyczna jest uleczalna, ale warunkiem jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego ponieważ mój jedyny brat nie może zostać moim Dawcą„– tłumaczy, mocno wierząc, że znajdzie swojego bliźniaka genetycznego, który będzie mógł podarować jej dar nowego życia.

Sławek, narzeczony Agnieszki, zwraca się do Państwa z gorącą prośbą: „ Apeluję do Państwa o rejestracje do bazy Dawców szpiku Fundacji DKMS Polska. Dla każdego z Nas oddanie 4 ml krwi to bardzo niewiele, ale dla Agnieszki i innych w podobnej sytuacji co ona, jest to możliwość na znalezienie Dawcy – a w rezultacie jest to szansa na życie, realizacje zamierzonych celów, spełnienie marzeń”.

Plakat elektroniczny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021