W Stalowej Woli

Zostań mistrzem pięknego czytania

Zostań mistrzem pięknego czytania

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli ogłaszają II edycję miejskiego konkurs pięknego czytania pod hasłem „Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością”. Na najlepszych czekają nagrody.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II – III szkół podstawowych w Stalowej Woli i odbywa się w dwóch etapach. Do 20 marca w szkołach zostaną przeprowadzone eliminacje szkolne. Z każdej szkoły czterech laureatów weźmie udział w etapie międzyszkolnym. Ten odbędzie się 26 marca w MBP przy ul. ks. J Popiełuszki 10. W ramach konkursowej prezentacji w II etapie, uczestnik zobowiązany jest do przeczytania fragmentu dowolnie wybranej baśni polskiej oraz do przeczytania wylosowanego tekstu ze zbiorów wierszy Doroty Gellner lub Danuty Wawiłow.

Ocenie podlegać będzie m.in. technika czytania: interpunkcja, dykcja, płynność i tempo czytania czy środki artystycznego wyrazu Liczyć będzie się również tzw. „intuicja artystyczna”: postawa uczestnika na scenie a nawet radzenie sobie z tremą. Dodatkowo każdy uczestnik może otrzymać punkty za artystyczne środki na przykład stroje zgodne z treścią wybranej baśni oraz nieprzekroczenie czasu prezentacji czytanego tekstu. Organizatorzy przewidują podział szkół biorących udział w konkursie na dwie grupy, by zmniejszyć czas oczekiwania na przesłuchanie. O godzinie przesłuchań uczestników konkursu szkoły zostaną poinformowane po 22 marca.

– Chcemy poprzez ten konkurs doskonalić umiejętności pięknego czytania, budzić zainteresowanie wartościową literaturą (w tym roku piękne baśnie polskie) oraz popularyzować książki i czytelnictwo. Nie bez znaczenia jest także uwrażliwienie na piękno słowa pisanego i stworzenie młodym uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych – mówią organizatorzy.

Laureaci zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami książkowymi 4 kwietnia 2018 r. o godz. 16. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej biblioteki w zakładce „konkursy”.

Źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020