W Stalowej Woli

Zostań wolontariuszem punktu pomocy w nauce

Zostań wolontariuszem punktu pomocy w nauce

Klub Wolontariusza działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli zaprasza do współpracy wszystkie osoby chętne do pomocy, dzielenia się swoimi umiejętnościami, pasjami i wolnym czasem.

Jedną z podejmowanych aktualnie inicjatyw jest organizacja punktu pomocy w nauce, z którego korzystać będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W zależności od zapotrzebowania wolontariusze pomogą w nauce czytania, odrabianiu zadań domowych, przygotowaniu do lekcji czy powtórzeniu materiału przed sprawdzianem.

Jeżeli posiadasz jakiś talent czy umiejętności, które mogą służyć innym, chcesz sprawdzić siebie, masz w sobie wolę, aby poświęcić swój czas niosąc pomoc osobom potrzebującym lub po prostu chcesz poznać ciekawych ludzi i spędzić aktywnie czas, zgłoś się do Klubu Wolontariusza. Siedziba mieści się przy ul. Dmowskiego 1 (budynek MOPS – pok. 28A) i jest otwarta w poniedziałki w godz. 10:00-18:00 (tel. 535-865-845, e-mail: wolonatriat.stw@gmail.com). Koordynatorem jest Beata Jucha.

Każdy Wolontariusz przed rozpoczęciem pracy weźmie udział w szkoleniu przygotowującym do działalności wolontarystycznej, a następnie podpisze porozumienie o współpracy zawierające szczegółowe informacje o uprawnieniach i zadaniach Wolontariusza. Po zakończeniu pracy istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych. Zaproszenie jest skierowane zarówno do osób dorosłych, jak i do młodzieży (od niepełnoletnich wymagana jest zgoda pisemna rodziców/opiekunów). Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ochotniczo, dobrowolnie i bez wynagrodzenia pragnie pomagać innym.

Klub Wolontariusza to miejsce, które stwarza szansę na niesienie pomocy osobom potrzebującym., a także możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, rozwijania umiejętności interpersonalnych, zdobycia cennego doświadczenia oraz spędzenia czasu kreatywnie i aktywnie.

Amelia Chodorek 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020