W Stalowej Woli

Zostawili ranną koleżankę. Usłyszeli wyrok

Zostawili ranną koleżankę. Usłyszeli wyrok

6 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej – taki wyrok zapadł wczoraj dla Patryka M. przed Sądem Rejonowym w Nisku w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło niespełna rok temu w Jarocinie.

Patrykowi M., prokuratura zarzuciła spowodowanie wypadku oraz to, że prowadził auto nie posiadając uprawnień, w stanie nietrzeźwości (miał 1,18 promila alkoholu), jadąc z nadmierną prędkością przekraczając 120/h, a po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Kolejny zarzut dotyczy nie udzielenia pomocy poszkodowanej w wypadku pasażerce, której groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Razem z Patrykiem M. na miejscu zdarzenia był również jego kolega Błażej S. Oskarżonemu zarzuca się również nie udzielenie pomocy pasażerce pojazdu oraz zacieranie śladów przestępstwa poprzez podpalenie pojazdu. Błażeja S. sąd skazał na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Niżański sąd uznał obu oskarżonych za winnych popełnienia czynów zarzucanym im w akcie oskarżenia. Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 19 września około godziny 21.20. Tego wieczoru cała trójka, czyli dwóch mężczyzn i jedna kobieta, spożywała alkohol. Jeden z mężczyzn, który nie miał prawa jazdy, wziął samochód bez wiedzy rodziców. Na leśnej drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup latarni. Mężczyźni, chcieli zatrzeć ślady tego wypadku, jeden z nich podpalił auto. Potem, obaj uciekli pozostawiając w rowie ranną, nieprzytomną koleżankę. Na miejsce został skierowany patrol policji i karetka pogotowia. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, zastali płonący pojazd, a obok w rowie nieprzytomną dziewczynę. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej 19-latka zmarła.

W trakcie przeszukiwania terenu, zabezpieczony został telefon komórkowy. Na podstawie ostatnich połączeń policjanci ustalili dane zmarłej i dwóch młodych mężczyzn, z którymi podróżowała.

Weronika Przestój

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021