W Stalowej Woli

Zrób w bibliotece ozdobę na choinkę i kartkę świąteczną

Zrób w bibliotece ozdobę na choinkę i kartkę świąteczną

Chcesz w rodzinnym gronie wykonać ozdoby na choinkę czy wigilijny stół? Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty ozdób bożonarodzeniowych. Już dziś warto zarezerwować sobie kilka chwil na sobotę, 10 grudnia i tego dnia o godzinie 11.00 przyjść do Biblioteki Międzyuczelnianej.

W tym roku w bibliotece będzie można wykonać ozdoby dawne, kojarzone również z regionem lasowiackim. Jednymi z podstawowych surowców używanych do ich wykonania będą więc słoma i sznurek. Oczywiście każdy, kto będzie chciał wykonać może także świąteczną kartkę. Bo chyba spore wzruszenie u znajomych i rodziny wywołać może kartka, którą wykonamy własnoręcznie. – Zapraszamy na warsztaty rodziców z dziećmi, dziadków… Całe rodziny będą mogły samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne ozdoby czy kartki pod okiem plastyka. Biblioteka zapewnia również wszystkie materiały potrzebne do wykonania kartek i ozdób. Oczywiście zajęcia są bezpłatne – mówi Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

dsc06360

Międzypokoleniowe warsztaty kreatywnego tworzenia świątecznych cieszą się wśród mieszkańców Stalowej Woli sporym zainteresowaniem. W 2015 roku wspólnie z bibliotekarzami świąteczne ozdoby wykonywało około 70 osób. Był to ciekawy sposób aby kreatywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. – Warsztaty były okazją do kreatywnego spędzenia wolnego czasu i integracji, to naprawdę ciekawy sposób na spędzenie soboty w rodzinnym gronie – przekonują uczestnicy. Wygląda na to, że podobnie będzie także tym razem.

Zapraszamy do budynku biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sobotę 10 grudnia, na godzinę 11.00, na 2 piętro (sala nr 2). Wstęp wolny.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021