W Stalowej Woli

Zrób w bibliotece ozdobę na choinkę i kartkę świąteczną

Zrób w bibliotece ozdobę na choinkę i kartkę świąteczną

Chcesz w rodzinnym gronie wykonać ozdoby na choinkę czy wigilijny stół? Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty ozdób bożonarodzeniowych. Już dziś warto zarezerwować sobie kilka chwil na sobotę, 10 grudnia i tego dnia o godzinie 11.00 przyjść do Biblioteki Międzyuczelnianej.

W tym roku w bibliotece będzie można wykonać ozdoby dawne, kojarzone również z regionem lasowiackim. Jednymi z podstawowych surowców używanych do ich wykonania będą więc słoma i sznurek. Oczywiście każdy, kto będzie chciał wykonać może także świąteczną kartkę. Bo chyba spore wzruszenie u znajomych i rodziny wywołać może kartka, którą wykonamy własnoręcznie. – Zapraszamy na warsztaty rodziców z dziećmi, dziadków… Całe rodziny będą mogły samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne ozdoby czy kartki pod okiem plastyka. Biblioteka zapewnia również wszystkie materiały potrzebne do wykonania kartek i ozdób. Oczywiście zajęcia są bezpłatne – mówi Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

dsc06360

Międzypokoleniowe warsztaty kreatywnego tworzenia świątecznych cieszą się wśród mieszkańców Stalowej Woli sporym zainteresowaniem. W 2015 roku wspólnie z bibliotekarzami świąteczne ozdoby wykonywało około 70 osób. Był to ciekawy sposób aby kreatywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. – Warsztaty były okazją do kreatywnego spędzenia wolnego czasu i integracji, to naprawdę ciekawy sposób na spędzenie soboty w rodzinnym gronie – przekonują uczestnicy. Wygląda na to, że podobnie będzie także tym razem.

Zapraszamy do budynku biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sobotę 10 grudnia, na godzinę 11.00, na 2 piętro (sala nr 2). Wstęp wolny.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021