W Stalowej Woli

Zrób zdjęcie. Pokaż jak świeci Stalowa Wola

Zrób zdjęcie. Pokaż jak świeci Stalowa Wola

Stalowa Wola świetlną stolicą Polski? Czemu nie! Mamy piękne iluminacje rozświetlające całe miasto, które cieszą nie tylko mieszkańców, ale i przejezdnych. Pokażmy znów całej Polsce, że takie miasto jak Stalowa Wola może wygrać z większymi ośrodkami. Pokażmy, że jesteśmy dumni ze Stalowej Woli i przy tym potrafimy pomagać potrzebującym!

Już po raz ósmy ruszyła akcja “Świeć się z Energą”, podczas której zostaną wybrane najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce. Do rywalizacji zgłosiła się także Stalowa Wola (link do strony z głosowaniem: http://swiecsie.wp.pl/swietlna-stolica-polski/index,1,213,0,stalowa-wola.html#main. Pierwszy etap głosowania kończy się 8 stycznia, więc do dzieła!

“Świeć się z Energą” to trwająca do końca stycznia 2017 r. akcja na którą składają się trzy kategorie konkursowe: ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość; konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery oraz plebiscyt na najlepsze świąteczne iluminacje galerii handlowych. Zwycięskie miasta i galerie handlowe wyłonią podczas głosowania internauci. W konkursie fotograficznym jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – znanej fotograf i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej – wybierze autora najlepszego zdjęcia.

Gdzie leży rozświetlona stolica Polski?

Od kilkunastu lat do świątecznych tradycji śmiało możemy dodać dekorowanie przestrzeni miast. O magii świąt przypominają przystrojona choinka, świetliste instalacje i ozdoby, które umilają przechodniom miejską przestrzeń, a także stają się powodem do dumy mieszkańców. Już od ośmiu lat Grupa Energa mobilizuje miasta do tworzenia niezapomnianych, świątecznych iluminacji, a możliwość rywalizacji o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz zdobycia nagród o wartości 200 000 zł na cele charytatywne sprawia, że w tworzenie niepowtarzalnego nastroju akcji „Świeć się z Energą” włączają się również mieszkańcy.

– Stalowa Wola wystroiła się na Święta Bożego Narodzenia tworząc wyjątkową atmosferę dla Mieszkańców i naszych Gości! Świątecznie zaczarowany Plac Piłsudskiego przy MDK wygląda przepięknie! Pochwalmy się naszym miastem i pokażmy całej Polsce, że potrafimy się zmobilizować w dobrej sprawie – mówi Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

– Chcemy, by plebiscyt miast był nie tylko okazją do pochwalenia się pięknymi iluminacjami, ale także czasem, w którym mieszkańcy i miasto w równym stopniu angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Dzięki temu, że wszystkim stronom przyświeca szczytny cel, wierzymy, że możemy liczyć na zaangażowanie lokalnych społeczności, urzędów miast oraz wszystkich amatorów fotografii. Święta to przecież czas, w którym na pierwszym miejscu jest zawsze drugi człowiek – mówi Michał Lemański, Dyrektor Departamentu Marketingu.

Miasta rywalizują ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł. Prawdziwe emocje towarzyszą uczestnikom zabawy w finale ogólnopolskim, w którym pomiędzy 16 miastami toczy się walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i nagrodę główną, energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł. W poprzednich latach dwa razy z rzędu tytuł ten trafił do niewielkiej miejscowości w województwie zachodniopomorskim – Połczyna-Zdroju, który wyprzedził w rywalizacji aż 221 miast z Polski! W tym roku sprawmy, żeby wygrała Stalowa Wola. Na najpiękniej oświetlone miasta Internauci będą mogli głosować w obu etapach za pomocą dedykowanych formularzy w serwisie SwiecSie.pl (http://swiecsie.wp.pl/swietlna-stolica-polski/index,1,213,0,stalowa-wola.html#main) oraz wysyłając SMS-y.

Świetlnie fotografuj!

Piękne dekoracje na ulicach miast, w naszych domach czy ogrodach nie tylko tworzą świąteczną atmosferę, ale mogą inspirować do tworzenia niezwykłych zdjęć.  W ramach akcji „Świeć się z Energą” organizowany jest tradycyjny konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. Konkurs kierowany jest do wszystkich – zarówno pasjonatów – amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię Świąt. Do zdobycia jest ponad 100 nagród, o łącznej wartości 50 000 zł!

Każdy uczestnik może zgłosić na stronie SwiecSie.pl w ramach konkursu fotograficznego łącznie osiem zdjęć o świątecznej tematyce, w czterech kategoriach do wyboru: Mój Dom, Moja iluminacja, Moje miasto i Moi Bliscy.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. Zgłoszone prace będą oceniać Internauci oddając na nie swoje głosy, a także jury, pod przewodnictwem Lidii Popiel. W etapie regionalnym nagrody zostaną przyznane autorom zdjęć, które zajmą trzy pierwsze miejsca w głosowaniu w danym województwie.  Zwycięzca otrzyma aparat fotograficzny ufundowany przez Grupę Energa, a pozostali laureaci powerbanki. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikują się wszystkie zdjęcia z etapu regionalnego oraz wybrane przez jury dodatkowe 10 zdjęć z każdej kategorii. Łącznie w finale o nagrody powalczą autorzy 88 zdjęć. Prace oceniać będzie nie tylko jury, ale również publiczność. Nagrodą główną w konkursie są warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel! Nagrody rzeczowe to aparat Olympus, iPad air oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl.

Konkurs fotograficzny będzie rozgrywał się również na portalach społecznościowych. Wśród zdjęć zamieszczonych z oznaczeniem #SWIECSIE jury wybierze 3 najlepsze prace i nagrodzi smartphonem, a pozostałych laureatów bonami zakupowymi!

W zeszłym roku w plebiscytach rywalizowało ponad 220 miejscowości i 80 galerii handlowych, do konkursu fotograficznego zostało zgłoszonych prawie 3000 zdjęć, a nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych trafiły do ponad 70 placówek społecznych w całej Polsce!

Więcej informacji na stronie konkursu SwiecSie.pl oraz na Facebook.com/SwiecSie.
Harmonogram “Świeć się z Energą”
I etap dla konkursu miast i indywidualnego: 12.12.2016-8.01.2017
start głosowania 15 grudnia 2016
II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017
II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia 2017
decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017

Urząd Miasta Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021