kultura i rozrywka

Zrobili literackie zapasy

Zrobili literackie zapasy

8202 – tyle książek i audiobooków wypożyczyli Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli przez ostatnie trzy dni jej funkcjonowania przed czasowym zamknięciem. Odwleczono je nieco w czasie – aby w ostatni dzień nie tworzyć zagrożenia epidemicznego ze względu na wzmożony ruch Czytelników, którzy chcieliby zrobić sobie książkowe zapasy. Zamiast jednego dnia, Czytelnicy na wypożyczenie wybranych lektur, mieli trzy dni. W filiach oraz Bibliotece Głównej zjawiło się przez ten czas 2238 osób.

Obsługa Czytelników odbywała się z zachowaniem wymogów sanitarnych. Każdy miał maseczkę i zachowywał dystans społeczny, mimo zwiększonej ilości osób chętnych do wypożyczenia książek, wszystko odbywało się bezpiecznie.

Stalowowolscy bibliotekarze mają nadzieję, że możliwość korzystania z zasobów książnicy zostanie przywrócona jak najszybciej, jednak aby zapewnić mieszkańcom Stalowej Woli dostęp do literatury, zdecydowali się zwiększyć limit wypożyczeń z 5 do 8 pozycji. Z możliwości wypożyczenia większej liczby książek czy audiobooków zdecydowało się skorzystać wiele osób.

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli oddać książek – za okres czasowego zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie bibliotecznych zbiorów – wszystko zostało „zamrożone”.

Biblioteka została czasowo zamknięta dla wypożyczających, ale pracownicy MBP nie próżnują: trwają prace m.in. związane z porządkowaniem księgozbioru, a wydarzenia, które miały się odbyć z udziałem publiczności, będzie można śledzić online – na stronie www biblioteki czy na jej profilu facebookowym oraz kanale biblioteki na YouTube.

Źródło MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

dobroczyńca roku

Zgłoś Bohaterów społecznego zaangażowania! Ruszył nabór w Konkursie „Dobroczyńca Roku”.

stw24.pl14 stycznia 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w pobliskich lasach

stw24.pl12 stycznia 2021

Nagrodzili bohaterów stalowowolskiej kultury

stw24.pl22 grudnia 2020

Szacunek w literaturze i w życiu

stw24.pl17 grudnia 2020

Kim będę w 2035 roku – warsztaty z Małgorzatą Żółtaszek

stw24.pl15 grudnia 2020

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl14 grudnia 2020

24 grudnia Urząd Miasta będzie nieczynny

stw24.pl11 grudnia 2020

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

stw24.pl8 grudnia 2020

Przyjaźń w teatralnej odsłonie

stw24.pl8 grudnia 2020