kultura i rozrywka

Zrobili literackie zapasy

Zrobili literackie zapasy

8202 – tyle książek i audiobooków wypożyczyli Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli przez ostatnie trzy dni jej funkcjonowania przed czasowym zamknięciem. Odwleczono je nieco w czasie – aby w ostatni dzień nie tworzyć zagrożenia epidemicznego ze względu na wzmożony ruch Czytelników, którzy chcieliby zrobić sobie książkowe zapasy. Zamiast jednego dnia, Czytelnicy na wypożyczenie wybranych lektur, mieli trzy dni. W filiach oraz Bibliotece Głównej zjawiło się przez ten czas 2238 osób.

Obsługa Czytelników odbywała się z zachowaniem wymogów sanitarnych. Każdy miał maseczkę i zachowywał dystans społeczny, mimo zwiększonej ilości osób chętnych do wypożyczenia książek, wszystko odbywało się bezpiecznie.

Stalowowolscy bibliotekarze mają nadzieję, że możliwość korzystania z zasobów książnicy zostanie przywrócona jak najszybciej, jednak aby zapewnić mieszkańcom Stalowej Woli dostęp do literatury, zdecydowali się zwiększyć limit wypożyczeń z 5 do 8 pozycji. Z możliwości wypożyczenia większej liczby książek czy audiobooków zdecydowało się skorzystać wiele osób.

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli oddać książek – za okres czasowego zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie bibliotecznych zbiorów – wszystko zostało „zamrożone”.

Biblioteka została czasowo zamknięta dla wypożyczających, ale pracownicy MBP nie próżnują: trwają prace m.in. związane z porządkowaniem księgozbioru, a wydarzenia, które miały się odbyć z udziałem publiczności, będzie można śledzić online – na stronie www biblioteki czy na jej profilu facebookowym oraz kanale biblioteki na YouTube.

Źródło MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Gotowość do zimowego utrzymania dróg na Podkarpaciu

stw24.pl27 listopada 2020

MBP wznawia działalność

stw24.pl27 listopada 2020

“Mobilny Urzędnik ” dla mieszkańców gminy Bojanów

stw24.pl19 listopada 2020

Zostań Św. Mikołajem i pomóż w budowie Domu Hospicyjnego

stw24.pl18 listopada 2020
Ryrych

Relacja spotkania autorskiego z Katarzyną Ryrych

stw24.pl17 listopada 2020

Rozwadowska fara, perła na sakralnej mapie Polski

stw24.pl16 listopada 2020

13,5 milionów zł na przebudowę Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli

stw24.pl16 listopada 2020

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – online

stw24.pl12 listopada 2020

Wyślij „niepodległą” pocztówkę z MBP lub zdalnie

stw24.pl10 listopada 2020