W powiecie

Zwężenie tej drogi to skandal

Zwężenie tej drogi to skandal

By przejechały obok siebie dwa auta muszą zwolnić. To dlatego, że droga krajowa nr 77 w miejscowości Zbydniów w gm. Zaleszany, na odcinku kilku metrów została zwężona. Problem z przejazdem na tej drodze poruszył na ostatniej sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego radny Jan Nowak, rację przyznało mu też kilku radnych.

Droga została zwężona do szerokości 6,5 m, dlatego, że zostały wybudowane tam zatoki przystankowe, które częściowo weszły w pas jezdni.

– Obecnie droga ta nie spełnia żadnych kryteriów. Zatoczki powstały kosztem jezdni, to jest skandal. Ja bym kogoś ukarał za zrobienie takiej drogi. Powiem szczerze, że bardzo dużo ludzi zwraca na to uwagę. Kierowcy boją się wymijać. Zatrzymują się i jeden drugiego przepuszcza. Znaki są mylne tak z jednej jak i z drugiej strony. Nie wiem kto, coś takiego wymyślił, żeby zwęzić drogę krajową i wybudować zatoczki przystankowe. Ludzie są zbulwersowani, to się kwalifikuje do ukarania – grzmiał na sesji radny. Proponował też by stojący w pobliżu radar przenieść do Zaleszan lub Turbi, bo obecnie jego lokalizacja mija się z celem.

Okazuje się jednak, że zwężenie drogi jest zgodne z wszelkimi wymogami, co przyznaje Czesław Łopucki, kierownik niżańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zapewnia, że wszystko było robione zgonie z wcześniej uzgodnionym i zatwierdzonym projektem.

Parametry wszystkie są dotrzymane i nie widzę tu problemu. Pas ruchu ma szerokość 3,25 m. A wcześniej jezdnia miała szerokość 8m. No niestety, tam jest przejście dla pieszych, dwie zatoki autobusowe, a także wysepka dla bezpieczeństwa pieszych, także kierowcy będą musieli zwolnić, żeby w tym miejscu bezpiecznie przejechać – stwierdza kierownik.

IMG_8728 (Kopiowanie)

IMG_8733 (Kopiowanie)

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

stw24.pl25 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021