Zwycięska Stalówka wciąż walczy o AWANS !!!

Kto w sobotnie popołudnie przestraszył się ciemnych chmur wiszących nad Stalową Wolą i nie przyszedł na stadion Mosir ma czego żałować. Mimo, iż obie drużyny przed tym meczem dzieliło 7 miejsc to Legionovia zaprezentowała się naprawdę dobrze na tle drużyn które w ostatnim czasie odwiedziły Hutniczą 15.

Mecz rozpoczął się punkt 17:00. Na trybunach zasiadło ok 600 widzów którzy chcieli zobaczyć w akcji zespół który walczy o wysokie cele. Jednak początek meczu mógł ich wszystkich rozczarować. Gra Stali była nieskładna i bez pomysłu. Pierwszą groźną akcje Stal przeprowadziła w 9 minucie kiedy to na rajd prawą stroną zdecydował się Radosław Mikołajczak jednak oddał niecelny strzał. Po wyrównanym początku z minuty na minutę przewagę zaczęli przejmować goście, jednak nie potrafili sobie stworzyć sytuacji do zdobycia bramki. Był to okres naprawdę nieprzyjemny dla oka piłkarskiego fana. Pierwsza połowa zakończyła się strzałem z rzutu wolnego Kamila Dankowskiego jednak skuteczną interwencją popisał się doświadczony golkiper Stalówki Tomasz Wietecha. Chwilę po tym sędzia gwizdnął ostatni raz w pierwszej części meczu. W przerwie meczu miała miejsce zapowiadana wcześniej aukcja herbu Stali Stalowa Wola zrobionego ze ,,stali’’.

I tutaj mamy się czym pochwalić ponieważ aukcję wygrała nasza redakcja. Pieniądze ze sprzedaży herbu zostaną przekazane Stowarzyszeniu Kibiców Stali Stalowa Wola, którzy rozpoczęli właśnie zbiórkę pieniędzy na sprzęt sportowy dla domów dziecka w Stalowej Woli . W tym samy czasie prowadzona była zbiórka pieniędzy na trybunach.

Na całe szczęście to nie były jedyne atrakcję jakie czekały na kibiców tego dnia na stadionie w Stalowej Woli. Drugie 45 min miało całkowicie inny przebieg niż pierwsza połowa, a spory w tym udział miał wprowadzony w przerwie Damian Łanucha, który powraca po kontuzji.

Na boisku można było zobaczyć wszystko to za co kochamy piłkę nożną , tzn walkę, ambicję i serce które piłkarze obu drużyn wkładali w swą grę. Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry groźną sytuacje mieli goście a dokładnie Kamil Togla który strzelał z pola karnego jednak piłka po jego strzale trafiła w spojenie poprzeczki. Stal odpowiedziała w 49 minucie niecelnym strzałem Łukasza Sekulskiego . Popularny ,,Sekul’’ nie pomylił się już jednak w 53 minucie kiedy to otrzymał podanie od Tomasza Płonki i skierował piłkę do bramki gości.

Radość jednak nie trwała długo bo raptem 4 minuty później w pole karne Stali wpadł Paweł Wolski i mocnym strzałem pokonał naszego bramkarza. 1:1 !!!

Jednak w tym momencie piłkarze z hutniczej pokazali ,,stalowy charakter’’. W 62 po krosowym podaniu od Damiana Łanuchy w pole karne gości wpadł młody Kamil Jakubowski, który wykorzystał szkolny błąd obrońcy i mierzonym strzałem pokonał bramkarza Legionovii. Za tą bramkę dziękowali na stojąco już wszyscy kibice zgromadzeniu na stadionie głośno dopingując gospodarzy. W 69 minucie mogło być 3:1 gdy po dośrodkowaniu |Radosława Mikołajczaka piłka trafiła w poprzeczkę. Do ostatniej minuty goście próbowali wyrównać jednak Stal mądrze się broniła nie dając wydrzeć sobie już zwycięstwa z rąk.
Dzięki temu zwycięstwu przynajmniej do jutra Stal wskoczyła na 3 miejsce w tabeli gwarantujące bezpośredni awans do 1 ligi !!!

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają 31 maja o godzinie 16:00 w Brzesku z okolicznym Okocimskim. Życzymy kolejnej wygranej !!!