Fotorelacje

Zwycięstwo na dobry początek

Sobotni mecz pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Nadwiślanem Góra, zgromadził na stadionie przy Hutniczej ok 500 spragnionych wrażeń piłkarskich kibiców. Trybuny zapełniały się w żółwim tempie, ponieważ sprzedaż biletów odbywała się tylko przy bramie wejściowej. Jednak początek meczu wynagrodził czekanie.

Od pierwszych minut do ataku rzucili się gospodarze. Pierwszą naprawdę groźną sytuację nasi piłkarze stworzyli sobie w 9 min., kiedy to po centrze Jabłońskiego, piłkę przyjął Radosław Mikołajczak, następnie minął obrońcę i znalazł się w sytuacji sam na sam. Jednak po strzale z ostrego kąta piłka wylądowała jedynie na bocznej siatce. Goście w tym momencie starali się konstruować ataki pozycyjne, a Stal grała szybkim kontratakiem. Nadwiślan swoją szanse miał w 15 min. kiedy to piękną indywidualną akcję przeprowadził Musiolik, który efektownym zwodem minął dwójkę naszych zawodników, i znalazł się sam na sam z Tomkiem Wietechą. Tą rywalizację na szczęście wygrał Balon, wybijając piłkę na rzut rożny. W 18 min. Stalówka przeprowadziła kolejną kontrę, tym razem lewym skrzydłem popędził Kowalski, płasko podał z linii końcowej przed bramkę, a tam znalazł się nasz ,,wieżowiec” Tomasz Płonka, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. 1:0 !!! Kibice okazali radość bardzo ekspresyjnie, wrzucając na murawę serpentyny. Siedem minut później na strzał z ok 25 metrów, zdecydował się Damian Łanucha, jednak strzał pewnie wyłapał Loska. W 30 min. piłka znów wylądowała w bramce gości, po strzale głową Radosława Mikołajczaka, który uprzedził spóźnionego bramkarza gości….. jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. 38 min. Damian Łanucha znów decyduje się na strzał z dystansu, jednak i tym razem Loska wyłapuje uderzenie.

W 40 min. Stal przeprowadziła piękną trójkową akcję. Płonka odgrywa do Giela, Giel do Jabłońskiego, który wita się ze stalowowolską publicznością pięknym strzałem tuż pod poprzeczkę, i mamy 2:0 !!! Na wielkie brawa zasłużyli także kibice Stalówki, którzy w tym momencie zaprezentowali wspaniała patriotyczną oprawę. W 45 min. mogło być 3:0, świetnym zwodem Mikołajczak minął obrońców i strzelił z przed pola karnego, piłka jednak poszybowała nad poprzeczką. Nasi piłkarze myślami byli już chyba w szatni, bo stracili bramkę, tuż przed przerwą. Na 8 metr piłkę dostał Plaskowski, i uderzył mocno pod poprzeczkę, nie dając szans Balonowi.

W drugiej połowie spotkanie nie wyglądało jednak już tak dobrze. Gra z obu stron wyglądała chaotycznie i bez pomysłu. Więcej z gry mieli w tej części goście, którzy dłużej byli przy piłce. Stal pierwszą groźną sytuacje w drugiej połowie stworzyła sobie w 58 min. za sprawą Radka Mikołajczaka, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, i piłkę wybił obrońca. W 66 min. sędzia dopatrzył się podania do bramkarza, po którym Tomek Wietecha złapał piłkę w ręce. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni z ok. metrów. Na szczęście goście przestrzelili w tej sytuacji wysoko nad bramką. W 76 min. goście mieli najlepszą sytuacje do wyrównania wyniku, jednak Musiolik po minięciu obrony strzelił z całej siły w poprzeczkę. W 88 min. wynik powinien podwyższyć powracający po kontuzji Michał Kachniarz, jednak przesadził z dryblingiem w sytuacji sam na sam z Loską, i piłka po strzale z ostrego konta wylądowała tylko na bocznej siatce. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.
Kolejne spotkanie rozegra na wyjeździe z beniaminkiem Radomiakiem Radom. Z koleji najbliższe spotkanie w Stalowej Woli odbędzie się w środę 12 sierpnia o godz. 17:00 z ekstraklasowym Piastem Gliwice (Puchar Polski).