Kronika Policyjna

Żyją bez dachu nad głową, niektórym z nich udało się pomóc

Żyją bez dachu nad głową, niektórym z nich udało się pomóc

Wczoraj stalowowolscy policjanci wspólnie z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas kontroli ujawniono ośmiu bezdomnych mężczyzn. Pięciu z nich skorzystało z oferowanej pomocy.

Podczas wspólnego patrolu, policjanci i pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Informacje o takich miejscach dotarły na Policję i do ośrodka od mieszkańców Stalowej Woli. Miejsca takie były również wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kontroli poddano dworce, bloki, opuszczone altanki oraz zrujnowane budynki.

Podczas kontroli zrujnowanego budynku przy ulicy Okulickiego patrol ujawnił 75-letniego bezdomnego. Mężczyzna spędził noc w pomieszczeniu bez dachu, częściowo obitym blachą. Po przeprowadzonej rozmowie motywacyjnej mężczyzna zdecydował się na umieszczenie go w schronisku dla bezdomnych w Stalowej Woli. Policjanci przewieźli go do tej placówki.

Podczas patrolowania ogródków działkowych policjanci ujawnili dwóch bezdomnych mężczyzn, którzy nocowali w altance działkowej. Bezdomni przystali na oferowaną pomoc i obecny na miejscu pracownik ośrodka pomocy społecznej wypisał im skierowania do stalowowolskiego schroniska.

Kolejnym bezdomnym, któremu udzielono pomocy był 61-letni mężczyzna. Patrol znalazł go przy ulicy Poniatowskiego. Został przewieziony do stalowowolskiego szpitala. 64-letni bezdomny, który noc spędził w prowizorycznym szałasie przy ulicy Metalowców został przewieziony do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, a następnie umieszczono go w Domu Pomocy Społecznej.

Wspólny patrol ujawnił jeszcze trzech bezdomnych mężczyzn na ulicy Przemysłowej i Okulickiego jednak pomimo oferowanej pomocy, nie chcieli oni z niej skorzystać. Policjanci sprawdzili budynki na terenie osiedla Rozwadów, bloki na terenie różnych osiedli, zrujnowaną altankę przy ulicy Nowowiejskiego. Nikogo tam nie napotkano.

Wspólne patrole z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli będą kontynuowane w najbliższym czasie.

Stalowowolscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby nie pozostawali obojętnym wobec bezdomnych i innych ludzi, dla których niskie temperatury mogą być bardzo groźne.

303-118499-kopia 303-118500-kopia 303-118505-kopia 303-118506-kopia

Źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021